Kolej na KOLEJOWĄ zabawę

Wsiąść do pociągu byle jakiego? A może jednak takiego, który jedzie do najwyżej punktowanej stacji?

Wydawnictwo Nasza Księgarnia grą "Jedzie pociąg z daleka..." zabiera nas w prawdziwą kolejową przygodę! Nie będziemy tu jednak pasażerami, ani nawet kolejarzami - staniemy się budowniczymi torów, a to fucha!

W grze jedzie pociąg z daleka każdy z graczy dostaje 4 pionki lokomotyw, rameczkę ze stacjami, a także swoją pulę kafelków z torami - możemy zatem wybrać czy będziemy naszymi lokomotywami przemierzać zielone prerie, afrykańskie sawanny, białe śniegi Grenlandii (a może Syberii?).

Wspólnym elementem na stole jest plansza punktacji.Gra ma kilka wariantów:

W wariancie podstawowym naszym zadaniem jest dotarcie lokomotywami do najlepiej punktowanych stacji. Tory budujemy poprzez dokładanie kolejnych kafelków w wybrane miejsce na planszy. Uwaga! Jeśli tory zapętlimy i na jednym torze znajdą się dwie lokomotywy mamy kraksę, lokomotywy ulegają uszkodzeniu i wypadają z gry - niestety nie otrzymamy za nie żadnych punktów. Gracz, którego lokomotywa dojedzie jako pierwsza do danej stacji otrzymuje za nią najwięcej punktów i kładzie swój znacznik w odpowiednim miejscu na torze punktacji. Pod koniec gry punkty są sumowane - kto zdobędzie ich najwięcej wygrywa.W drugim wariancie gry liczy się natomiast zbudowanie najdłuższej trasy - im więcej kafelków przemierzy lokomotywa danego gracza, tym więcej zdobywa on punktów. W przypadku pętli ten sam kafelek może być kilka razy punktowany (gdyż lokomotywa może na niego wjeżdżać kilkukrotnie).W grze dobór kafelków jest losowy - nie mamy wpływu na to, co przyjdzie nam dołożyć do planszy. Może być to frustrujące - zwłaszcza na końcowym etapie gry, gdy do dołożenia mamy ostatni kafelek psujący nam szyki. Losowość w grach rodzinnych ma jednak pozytywne strony - pozwala tym najmłodszym graczom zmierzyć się ze starszymi przeciwnikami dając im szansę na wygraną.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również posiadanie przez graczy własnej planszy i własnego zestawu kafelków - unikamy w ten sposób kłótni (np. między rodzeństwem), nie ma też nużącego dzieci czekania na swoją kolej.

Na stronie wydawnictwa znajdziecie również wideo-instrukcje do gier!Więcej informacji o grze "Jedzie pociąg z daleka"
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel