Katamino - łamigłówka logiczna G3 3+

W pudełku otrzymujemy: Instrukcję - książkę wraz z zestawem zadań, komplet kolorowych drewnianych klocków o różnych kształtach, planszę z suwakiem

Wykonanie: gra jest naprawdę elegancko i stylowo zapakowana, po otwarciu pudełka zawartość chroni delikatny pergamin, jakość wykonania również jest na wysokim poziomie, dlatego też gra świetnie nadaje się na prezent.

Zasady gry: Katamino to logiczne łamigłówki przeznaczone zarówno dla tych naj, najmłodszych graczy 3+, jak i tych całkiem dużych.

Najmłodszym graczom sprawi dużo radości układanie figur i zwierzątek z klocków (muszą odszukać jakiego kształtu klocek wybrać, a także jak właściwie go ułożyć).

Dla starszych wyzwaniem będą logiczne łamigłówki - wyznaczone klocki mamy wpasować w prostokąt zaznaczony suwakiem.

Opis: Gra działa jak narkotyk :) położona w salonie sprawiała, że co chwila któryś z domowników po nią sięgał i próbował ułożyć łamigłówkę. Dzięki prostym zasadom i dużym, drewnianym elementom jest to ciekawa propozycja zadań logicznych zarówno dla dzieci, jak i osób starszych (córka z zapałem trenowała babcię).

Gra poprzez zabawę uczy dziecko dostrzegania różnic pomiędzy danym elementem, a jego odwróconym (“lustrzanym”) odbiciem, co jest szczególnie pomocne dla dzieci stawiających pierwsze kroki w nauce czytania i pisania. Często bowiem młodsze dzieci mają problem z zachowaniem właściwego kierunku liter i cyfr.

Wiek dziecka: od ok. 3 lat.

Zalety: jakość wykonania stylowe zapakowanie gry rozmiar pudełka adekwatny do zawartości

Wady: nie znalazłam :)

(każde zdjęcie po kliknięciu można obejrzeć w powiększeniu)
Zadania dla dzieci młodszych:Łamigłówki dla dzieci starszych i osób dorosłych:Zawartość pudełka:

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel