Jishaku - gra magnetyczna

Wykonanie: Jakość wykonania bdb, magnesy ładnie wypolerowane, pudełko z grubej tektury odpowiedniej wielkości (tzn. nie za duże)

Elementy gry: plastikowy pojemnik z gąbką tworzący planszę dla magnesów oraz 18 magnesów.

Zasady: W grę można grać na kilka sposobów. Jednym z wariantów gry jest otrzymanie przez każdego gracza równej ilości magnesów, które trzeba tak ustawić na planszy, by się nie posklejały. Gdy któremuś z graczy magnesy skleją się podczas rundy zabiera z planszy wszystkie sklejone magnesy.

Opis gry:

Gra jest dedykowana dla dorosłych (na pudełku wiek +14) jednak u nas świetnie się sprawdza jako gra rodzinna - graliśmy z czterolatką. Córka była zafascynowana samymi magnesami, tym, że się przyciągają, odpychają.

Oczywiście gra wymaga precyzji i przemyślenia, nie liczmy więc na ambitną rozgrywkę mając za przeciwnika kilkulatka jednak gra na pewno takiemu kilkulatkowi sprawi dożo frajdy (szczególnie, gdy magnesy znienacka się łączą dając charakterystyczny dźwięk) a dodatkowo uczy małe rączki precyzji i cierpliwości.

Szybkie rozłożenie gry (w zasadzie nie ma co rozkładać), krótka, trwająca najwyżej 10 - 15 minut rozgrywka, bardzo proste zasady (kładziemy dowolnie magnesy na planszy tak by się nie złączyły) a także fascynujący dla dzieci świat magnesów sprawia, że spokojnie możemy grę kupić z myślą o dziecku. Zalety te sprawiają również, że jest to doskonała gra dla rodziców - taki krótki relaks przed snem, gdy potrzebujemy się odstresować a na rozkładanie przeciętnej planszówki nie starcza czasu i sił.

Osobnicy szukający strategii, gry która nas wciągnie naszym zdaniem mogą być jej zakupem trochę rozczarowani. Gra bardziej nadaje się na krótki, szybki odpoczynek niż pełną przemyśleń rozgrywkę. Właśnie to sprawia, że u nas sprawdza się rewelacyjnie. Oprócz gry dla rodziców (szukaliśmy gry dla siebie) doskonale bawimy się również grając z naszą córką.

Ilość graczy: na pudełku pisze 1+, jednak wielkość planszy i ilość magnesów naszym zdaniem sprawia, że trudno jest grać w więcej niż 3 osoby.

Wady:
magnesy pewnie po jakimś czasie się rozmagnesują...

Zalety:
jakość wykonania
proste zasady
normalnych rozmiarów pudełko
krótka rozgrywka
krótki czas potrzebny na rozłożenie gry


Wiek dziecka: na opakowaniu pisze od 14 lat jednak u nas gra doskonale się sprawdza również do zabawy z przedszkolakiem - zasady są banalnie proste a wzajemne oddziaływania magnesów sprawiają dziecku dużo frajdy i uczą precyzji ruchów. Oczywiście grę polecamy dla dziecka, które już ma za sobą etap wkładania przedmiotów do buzi (połknięcie magnesów może być bardzo niebezpieczne!).


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel