Gra w rozmiarze mini: Gold

Mini gra do plecaka lub do kieszeni? Poznajcie GOLD

Gold, wyd. Rebel.pl
Gold, wyd. Rebel.pl

Rozmiar ma znaczenie!

Szczerze: mniejszej gry do tej pory nie spotkaliśmy. Zgrabna metalowa puszka (puszeczka!) mieści się nie tylko w plecaku, w kieszeni, ale nawet... w dłoni. 

Gotowi? Oto twarde dane: 5,5 x 5,5 x3 cm, 90 g. Dla nas to wielki PLUS dla wydawcy! ...swoją drogą ciekawe ile karatów złota by się w niej zmieściło?

Gra Gold - jak grać?

Do rozgrywki potrzebujemy trochę więcej miejsca niż zajmuje sama puszka, tj. ok. 40 x 40 cm blatu do rozłożenia 64 kart.

Zasady gry Gold to "rozbudowane", czyli też ciekawsze memo. Gracze losują kolejno po dwie karty.

W zależności co wylosują mogą wygrać złoto dla siebie (lub dla innego gracza), stracić w pojedynku robotnika (lub pozbawić go innego gracza), albo trafić na dynamit....

Gold, wyd. Rebel.pl
Gold, wyd. Rebel.pl

1.  Jeśli "siła robotnika" jest większa lub równa wartości złota - złoto zostaje wydobyte. Gratulacje!2. Jeśli jeden z robotników przewyższa drugiego siłą - słabszy odpada z gry.3. Dynamit "wysadza" kartę,, w parze z którą zostaje wylosowany.

W pozostałych przypadkach karty wracają do gry, a gracze starają się zapamiętać ich położenie.

Wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej złota:

Gold, wyd. Rebel.pl
Gold, wyd. Rebel.pl

Gra Gold - dla kogo?

Dzięki prostym zasadom to doskonała gra rodzinna: dla młodszych i starszych. Dużo w niej losowości, jednak, kto przygląda się ruchom innych graczy i zapamiętuje położenie kart może dużo zyskać! Można też umyślnie pomóc słabszemu graczowi, albo (niestety) specjalnie komuś zaszkodzić...

Wielkie emocje - gwarantowane! POLECAMY!

GOLD, wyd. Rebel.pl, 2021 >>>

Dziękujemy za przekazanie gry do recenzji:

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel