Dzieci z Carcassonne 3+

Wykonanie: Jakość wykonania bdb, kwadratowe karty (kafelki) do budowy planszy wykonane są z bardzo grubej tektury, drewniane ludziki.

Elementy gry: 36 dużych, przejrzystych, ładnie ilustrowanych kafelków oraz 32 pionki dzieci w 4 kolorach.

Dla kogo? Dzięki prostym zasadom i krótkiej rozgrywce gra idealnie nadaje się do rodzinnej rozgrywki z przedszkolakiem (3, 4 latki spokojnie dadzą radę).

Opis gry: Dzieci z Carasonne rozbiegły się, aby połapać zwierzęta, które wypuszczono na czas obchodu święta z ich zagród. W grze kolejni gracze losują kafelek z narysowanymi drogami i dokładają go do do tych już leżących na stole tak, by zagrodzić drogę uciekającym zwierzakom z obu stron. Jeśli droga jest zagrodzona wtedy wszyscy gracze, których obrazki znajdują się na takiej drodze mogą postawić tam swoje pionki – dzieci. Wygrywa ten, który jako pierwszy pozbędzie się swoich pionków. Kafelki zawsze do czegoś pasują.

Ciekawym urozmaiceniem gry (podpatrzonym od jednego z graczy na którymś forum) jest losowanie z woreczka odpowiedniej ilości pionków (otrzymuje wtedy pionki w różnych kolorach). Zadaniem grającego jest ustawienie na planszy wylosowanych pionków. Możemy wtedy grać również w większej liczbie osób.

Gra ćwiczy spostrzegawczość, ale też umiejętność logicznego i strategicznego myślenia. Dzięki temu jest ona świetną rozrywką także dla starszych dzieci i osobników dorosłych (dokładając poszczególne kafelki możemy również utrudniać grę przeciwnikowi i krzyżować mu plany). Oczywiście trzeba tu wziąć pod uwagę duży element losowości gry.

Zalety:
bardzo dobra jakość wykonania
proste zasady, krótka rozgrywka, szybkie rozłożenie gry


Wady:
znaczną część pudełka stanowi powietrze...
losowość gry (jednak dzięki elementowi losowości najmłodsi gracze są w stanie pokonać tych starszych)

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel