Domek

Gra na widok której szklą się z rozmarzenia dziewczęce oczka. Słodziuchne, pełne domowego ciepła ilustracje, dobre jakościowo wykonanie podbijają zapewne serca wielu dziewczynek, ale nie tylko. Męskie grono także znajdzie tu własny kącik i to nie tylko planując przestrzeń garażu!

Co znajdziemy w pudełku?
4 makiety domku (gra jest dla 4 graczy), karty pomieszczeń, drewniany znacznik pierwszego gracza, notes, plansze do rozkładania kart. Dzięki odpowiedniej wyprasce w pudełku wszystko ma swoje miejsce i szybkie jest rozłożenie gry.

(zdjęcie po kliknięciu można obejrzeć w powiększeniu)Jak grać?
Gra polega na dobieraniu kart pomieszczeń i aranżowaniu własnego domu. Jednak nie możemy budować piętra jeśli nie mamy pod nim parteru! Celem jest uzbieranie jak największej ilości punktów za wybudowane pomieszczenia. Odpowiednie rozplanowanie domku daje nam większą liczbę punktów, np.salon zbudowany z jednej karty daje nam tylko 1 punkt, z dwóch już 4, a z trzech 9. Zasady gry są proste. Instrukcja napisana jest czytelnie.

(zdjęcie po kliknięciu można obejrzeć w powiększeniu)
Gra jest dobrze rozplanowana i przemyślana. Ciekawym rozwiązaniem jest wskaźnik pierwszego gracza. Daje nam on możliwość jako pierwszemu wybieranie kart. Jednak także kosztuje - jeśli chcemy go zdobyć musimy pociągnąć jedną kartę zamiast dwóch.

Gra uczy planowania i logicznego myślenia. Ruch wszyscy wykonują jednocześnie, nie ma więc nużącego oczekiwania na swoją kolejkę. Rozgrywka przebiega sprawnie i szybko.

Dla kogo?
Dzięki prostym zasadom do gry możemy wprowadzić już przedszkolaka. Dla dzieci które nie potrafią czytać problemem sa jedynie karty narzędzi jednak podczas tury są one widoczne dla wszystkich i można je po prostu na bierząco objaśniać. Cała reszta zasad jest czytelnie wprowadzona w postaci symboli.

Zalety:
ładna grafika
bardzo dobra jakość wykonania
dzieki wyprasce porządek w pudełku i szybkie rozłożenie gry
szybka rozgrywka
brak oczekiwania na swoją kolej
proste zasady

Wady:nie znalazłam

Dziękujemy wydawnictwu REBEL za przelazanie gry do recenzji.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel