Co to za zwierzę? KONCEPT Kids ZWIERZAKI

hourglass_emptyCzas: 10 minutface Wiek: 10+ supervised_user_circle Ilość graczy: 1-5casino Wydawca: Rebel


Kto z Was lubi zagadki? Wolicie je zadawać, czy szukać właściwego rozwiązania? Z KONCEPT Kids

ZWIERZAKI macie okazję na jedno i drugie, możecie też potraktować zestaw jako grę kooperacyjną (zgodnie z zamysłem wydawcy) lub rywalizować grając na punkty.Zacznijmy od pudełka, bo jest od czego!

Gra dotarła do nas w tajemniczym białym opakowaniu… po jego odkryciu ukazały się kolorowe bibuły! Dodatkowo kilka kartek z zagadkami: rebusami i zdrapkami oraz przesympatyczne zwierzaki-pacynki.A CO W ŚRODKU?

Po pierwsze duża kolorowa plansza, a na niej całe mnóstwo piktogramów! Czy nasz zwierzak jest przyjazny, czy groźny? Jaki ma kolor? Gdzie mieszka? Co je? Jak się porusza? Czym jest pokryty? Jakie ma odnóża i cechy szczególne? Do tego pomarańczowe, plastikowe ramki do oznaczania wybranych elementów oraz podstawka, w której twórcy zagadki umieszczają jedną z aż 110 kart ze zwierzakami… i zaczynamy!

DUŻY PLUS ZA CZYTELNY JĘZYK OBRAZKOWY!

Wszystkie oznaczenia na planszy są tyle jasne, że nie wymagają żadnej specjalnej legendy czy odszyfrowania. Właściwie tuż po otwarciu pudełka bystry 4-5 latek sam zacznie grać, tj. np. układać zagadkę dla rodzica. Dociekliwy rodzic może oczywiście przeczytać instrukcję: tam dowie się tego, co jego dziecko już wie, a także m.in. pozna dwa poziomy trudności kart: łatwiejsze są niebieskie (np. lew, mucha , królik), a trudniejsze – czerwone (np. pirania, salamandra, dziobak), poczyta o punktacji końcowej oraz o dodatkowych wariantach zabawy.


To te łatwiejsze, niebieskie zwierzaki


A to czerwone – trudniejsze


Krótka, zwięzła instrukcja


Gra przeznaczona jest dla dzieciaków już od 4 lat (nawet młodsi - byle nie zjadali kart i ramek - świetnie sobie poradzą!). Zabawa z zagadkami na pewno spodoba się też starszym przedszkolakom, rodzeństwu i rodzicom!

KONCEPT Kids ZWIERZAKI
Wydawnictwo REBEL

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel