budujemy TOTEM

Razem z wydawnictwem Nasza Księgarnia wkraczymy w świat indiańskich plemion. Tytułowy “Totem” to godło rodziny lub klanu plemiennego. Zadaniem graczy będzie budowanie kolumny i przesuwanie poszczególnych totemów tak, by to ich znalazły się na właściwych miejscach! To jak, gotowi, by zajrzeć do pudełka? :)

hourglass_emptyCzas: 25 minut
face Wiek: 6+
supervised_user_circle Ilość graczy: 2-4
casino Wydawca: Nasza Księgarnia


Na początku gry na planszy układamy totemy losowo, jednak tak, by znaczki znajdujące się z tyłu były obok siebie tworząc grupę np. na górze trzy totemy z muszlami, 3 z rozgwiazdą i 3 z rybim szkieletem.

Następnie każdy z graczy otrzymuje jedną kartę ze swoimi totemami…

...i karty, którymi podczas rozgrywki będzie przemieszczał totemy w kolumnie tak, by to jego totemy znalazły się na właściwych miejscach.


W trakcie gry gracze kolejno zagrywają karty z ręki przemieszczając totemy. Gramy do momentu aż skończą nam się zagrywane karty lub gdy na planszy zostaną tylko 3 górne totemy. Zaznaczamy na szlaku punktacji zdobyte punkty i ponawiamy rozgrywkę - w zależności od ilości graczy jedna gra trwa 3, 4 rozgrywki. Po każdej gry gracze przesuwają swoje pionki o zdobytą ilość punktów, wygrywa ten, który wyprzedzi swych przeciwników (zdobędzie najwięcej punktów).

JAK NAM SIĘ GRAŁO?
Gra jest bardzo dobrze wykonana i już samo otwarcie pudełka robi wrażenie. Dodatkowy plus to proste zasady (łatwo do gry wprowadzić znajomych, gości itp.), a dużo główkowania, wymyślania własnej taktyki wspięcia się na szczyt. Warto zwracać uwagę, które karty zeszły przeciwnikom z rąk. Minusem gry (a może takim smaczkiem?) było dla nas to, że często pod koniec rozgrywki przeciwnik zachowując właściwą kartę mógł nas jednym ruchem z samego szczytu przesunąć na sam dół i zbyt wielkiego wpływu na to nie mieliśmy… “Totem” jest typową grą rywalizacji - co naszym zdaniem jest bardzo pozytywne, uczy dbania o swoje korzyści, własne cele, jeśli jednak Wasze dzieci podchodzą do gry bardzo emocjonalnie może być to dla nich trudne do przełknięcia…


Plusem jest też duża uniwersalność gry - temat, grafika, wykonanie i prostota zasad sprawia, że gra świetnie nadaje się i do rozgrywki z przedszkolakiem, nastolatkiem i dla samych dorosłych.

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie gry do recenzji.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel