region

WYBIERZ REGION

Kraków Wrocław Warszawa Zakopane Rabka Nowy Sącz Tarnów Rzeszów Poznań Łódź Świnoujście Trójmiasto Toruń Zielona Góra Tatry Morze zachód Morze wschód Gorce Pieniny Beskidy wsch Beskidy zach Bieszczady Sudety Karkonosze Stołowe Świętokrzyskie Kotlina Kłodzka Jura Krakowska Roztocze Puszcza Biało- wieska Polesie

Botanik - dwuosobowa logiczna gra kafelkowa

hourglass_emptyCzas: ok 30 min.faceWiek: 10+supervised_user_circleIlość graczy: 2casinoWydawca: Rebel

Idealna gra, czyli jaka?

Ładnie wydana, o niebanalnej rozgrywce, przy jednocześnie prostych, nieskomplikowanych zasadach i w małym pudełku - takim, które zabierzemy wszędzie i które nie zajmie nam pół mieszkania. Przyznam szczerze, że autentycznie nic tak nie zniechęca nas do zakupu kolejnych gier, jak ogromne pudełka, które potem trzeba gdzieś przechowywać. 

W swym niewielkim opakowaniu gra Botanik mieści wszystkie planszówkowe cechy tak przez nas wymarzone! A zatem po kolei:

Kieszonkowy rozmiar

Pudełko do gry można porównać do wielkości długopisu - zmieści się w plecaku, torebce, idealna do zabrania na spotkanie. 

Botanik - dwuosobowa gra logiczna

Przepięknie wydanie

Bardzo ciekawa, dodająca klimatu, z dbałością o detale oprawa graficzna. Gra po prostu cieszy oko. Ciekawy pion pierwszego gracza.

Botanik - dwuosobowa gra logiczna

Botanik - pion pierwszego gracza

Proste zasady i niebanalna rozgrywka

Znam wiele ładnie wydanych gier, które niestety po poznaniu zasad i pierwszych rozgrywkach zostały odkładane na górną półkę - bo z jednej strony ładne i szkoda puścić dalej, a z drugiej strony… nie chciało się w nie grać. Dobrze działająca mechanika to podstawa gry. Rozgrywka w grze Botanik jest po prostu ciekawa, lekka i przyjemna. Zasady są proste, a dają sporo kombinowania. Punkty otrzymujemy za wybudowaną maszynę, ale w trakcie rozgrywki 

Botanik - dwuosobowa gra logiczna


Botanik - na czym polega gra?

W grze wcielamy się w mechanicznego hodowcę roślin dla zagrożonej planety. Rozkładany notes do gry to nasza plansza, na której gromadzimy kafle - po jednej stronie swoje, po drugiej stronie gromadzi je nasz przeciwnik. Na planszy znajduje się też rząd centralny - kafel możemy dołożyć na swój rząd tylko wtedy, gdy kolor lub rodzaj pasuje z danym kaflem rzędu centralnego. Biorąc kafelek możemy położyć go na swoim rzędzie lub rzędzie centralnym - gry kafelki z naszego rzędu stracą połączenie (nie będzie zgadzał się ich kolor lub rodzaj) kafelek zostaje uwolniony. Za pomocą uwalnianych kafelków budujemy maszynę do hodowli roślin, za która otrzymujemy punkty pod koniec gry.

Botanik - rozkładana plansza do gry

Botanik - gra dla kogo?

Gra kierowana jest dla starszych dzieci w wieku 10+ i dorosłych. Ciekawa grafika i tematyka z pewnością zainteresuje nastolatka. 

Botanik - dwuosobowa gra logiczna


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo REBEL:


Wczytuję komentarze ...
cancel