Bim Bom

Wykonanie:
gruba tektura

Elementy gry:
4 dwustronne plansze (1 str obrazy filharmonii, wsi, przedszkola po 8 małych kółeczek; 2 str
zgrupowane 6 obrazków/kółeczek zwierzęta, technika, instrumenty, mała orkiestra) 32 żetony kółeczka (1 str obrazek, 2 str różowe tło)
płyta CD z nagraniami (7 ścieżek dźwiękowych po 32 odgłosy na każdej, różnią się kolejnością dźwięków)
instrukcja

Zasady:
Instrukcja zawiera 3 propozycje gry:
1) plansza przed dzieckiem, kółeczka obrazkami do dołu, odsłaniamy pierwsze kółeczko, osoba, która ma na swojej planszy obrazek z kółeczka zabiera je i kładzie na tym obrazku, tam, gdzie znajduje się namalowany przedmiot, wygrywa ten, kto odnajdzie i dopasuje najwięcej kółeczek;
2) plansza przed dzieckiem, kółeczka obrazkami do góry, słuchamy cd, jeżeli gracz usłyszy dźwięk, który wydaje przedmiot na jego obrazku, może zabrać kółeczko i położyć je na tarczy, wygrywa ten, kto ułoży najwięcej kółeczek (ścieżki dźwiękowe od 2-7, 1 odgrywa dźwięki po kolei);
3) kółeczka rysunkami do góry, kto pierwszy rozpozna dźwięk uderza dłonią we właściwe kółeczko, jeżeli dobrze odgadł może je zabrać, wygrywa ten, kto ma najwięcej kółeczek.

Opis, opinia
Wspaniała gra stymulująca słuch, zdolności poznawcze, rozwijająca ciekawość dziecka. Synek nie może się od niej oderwać, sięga po nią zaraz po obudzeniu.

Wady:
1 kółeczko pokazuje babcię rąbiącą drzewo pasujące do obrazka dot. wsi, na którym gościu w kwiecie wieku łowi rybki (każda kobietka oglądająca ten obrazek ma mieszane odczucia, gdy to zauważy).

Wiek dziecka:
Gra o dźwiękach dla 1-4 dzieci w wieku 4-8 lat. Mój dwulatek po kilku próbach teraz już bawi się nią sam, z większymi i mniejszymi sukcesami. Uwielbia tą grę.

W serii Granny Zmysły: Tęcza - zmysł wzroku, nauka kolorów; Nos w nos- zmysł węchu, nauka zapachów

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel