Arka Noego - magnetyczna gra podróżna

Magnetyczna gra podróżna "Arka Noego" to układanka logiczna. Po lewej stronie jest książeczka z zadaniami o 4 różnych stopniach trudności (najłatwiejsze rozwiązała sama 4 latka, z najtrudniejszymi problem ma nawet dorosły).

Wykonanie: książeczka z bardzo grubej tektury zapinana na zatrzask, jedna strona okładki to magnetyczna plansza przedstawiająca arkę, na której umieszczamy plastikowe zwierzątka - magnesy. Wielkość zwierzątek jest odpowiednia do zabawy tzn. nie są one za małe (nasza 4 latka bez problemu precyzyjnie ustawiała je na planszy) biorąc pod uwagę kilkuletniego gracza.

Zasady: Ustawiamy zwierzątka wg zadania w książeczce. Naszym zadaniem jest dopasować resztę zwierząt tak, by wszystkie zmieściły się w arce oraz by samiec i samica z tego samego gatunku były obok siebie.

Wady:

brak bocznych ścianek - po zamknięciu książeczki zwierzątka-magnesy lubią wyślizgiwać się górą lub dołem, co naszym zdaniem zdecydowanie dyskwalifikuje grę do zabrania w podróż lub zapakowania do plecaka
pierwsza okładka książeczki nie jest już magnetyczna, podczas układania i rozwiązywania zadania wszystkie zwierzątka muszą być na planszy z arką, nie można je podczas podróży odłożyć na bok (czyli np. na drugą okładkę), co jest dość kłopotliwe.

Zalety:
jakość wykonania
proste zasady


Orientacyjny wiek dziecka: Na książeczce napisane 7+, jednak tak jak pisałam wcześniej z pierwszym stopniem trudności radziła sobie doskonale moja 4 latka. Jeśli mamy możliwość usiąść do zadań razem z dzieckiem to książeczkę spokojnie można kupić młodszemu maluchowi, jednak, by dziecko zajęło się łamigłówką samo musi być już jednak trochę starsze.


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel