Wycieczka z maluchem - jak powinien przygotować się do niej rodzic?

Jak zacząć nasze przygotowania?

Przede wszystkim warto jest zadbać o odpowiedni sprzęt. Zaliczają się do niego wygodne buty oraz ubiórwózek spacerowy - jeśli dziecko wciąż z niego korzysta - bądź też inny pojazd dla szkraba. Może to być rowerek lub hulajnoga, ale ważne jest, by maluch już wcześniej potrafił z niego skorzystać i czuł się swobodnie. Dobrze jest pamiętać, że dzieci często nudzą się lub męczą, więc w pewnym momencie konieczne może stać się niesienie sprzętu - oraz brzdąca - przez nas. Dlatego właśnie przyda nam się bycie w dobrej kondycji. Zmęczenie może pokonać najbardziej wytrwałego rodzica, a nie chcemy przecież przerywać naszego wypadu przez coś, czemu możemy zapobiec.

Jakie sporty pomogą nam budować kondycję?

Aby poradzić sobie z wyzwaniem, najlepiej jest zacząć pracę nad sobą jak najwcześniej. Dobre będą wszelkie ćwiczenia cardio, wzmacniające nasze serce oraz ogólną wytrzymałość na wysiłek fizyczny. Jeśli lubimy jeździć na rowerze lub uprawiać jogging, z pewnością będzie to dobry wybór. Czasem jednak pogoda nie zachęca do wyjścia na dwór i konieczne staje się ćwiczenie w domu, a tam brakuje nam miejsca na bieganie. Rozwiązaniem mogą być bieżnie na Prosportowy, których prędkość możemy łatwo dostosować do naszego ulubionego rytmu. Pomogą nam one rozwinąć mięśnie nóg, szczególnie przydatne, gdy musimy gonić naszego rozbrykanego malca. Ćwiczeniem pomagającym w budowaniu kondycji będzie również skakanie na skakance, które jednocześnie jest wspaniałą zabawą niezależnie od wieku.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Kiedy nadejdzie już ten wspaniały czas na wyprawę, wiele rodziców zastanawia się, co spakować do bagażu podręcznego. Przygotujmy więc krótką listę, która nam w tym pomoże.

  • Napój. Zadbajmy o odpowiednie nawodnienie. Najlepsza będzie do tego woda, do której dietetycy polecają dodać odrobinę soku z cytryny, liście mięty, plasterki ogórka lub inne, zdrowe dodatki, które pomogą nam się nawodnić.
  • Dodatkowa zmiana ubrań. Dzieci, jak to dzieci, lubią się brudzić. Dobrze jest mieć więc coś, w co można je przebrać.
  • Zdrowe przekąski. Szczególnie przydadzą się, gdy zacznie doskwierać nam zmęczenie. Szybko dodadzą energii i pomogą nam się zregenerować.
  • Chusteczki nawilżane. Pomogą pozbyć się uczucia klejących łapek i buzi u naszego szkraba.
  • Krem przeciwsłoneczny. Eksperci ostrzegają przed niepożądanym wpływem promieni słonecznych, dlatego warto się przed nim chronić.
  • Pozytywne nastawienie. Będzie jak znalazł, gdy nasz maluch już zacznie narzekać.

Jakie atrakcje zapewnić dziecku?

Przy wyborze celu naszej wycieczki sprawdźmy, czy jest tam coś, co zainteresuje naszego malucha. Place zabawciekawe rzeźbyprzyjazne zwierzęta - wszystko to, co może zainteresować naszą pociechę. Jeśli wybieramy się w miejsce ich pozbawione, zabierzmy atrakcje ze sobąZabawkikolorowanki czy książka z obrazkami, ten wybór należy do nas. Może przyjemnie będzie zorganizować piknik? Ciekawym pomysłem na zabawę podczas wycieczki jest wypatrywanie konkretnych przedmiotów lub budynków i urządzenie konkurencji na to, kto dostrzeże ich więcej.

Zorganizowanie ciekawej i przyjemnej wycieczki nie jest trudne. Wystarczy poświęcić chwilę na jej zaplanowanie, a z pewnością nie będziemy się nudzić.

Fot. prosportowy.pl
Fot. prosportowy.pl
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel