Wakacje z dzieckiem? Zadbaj o dobre ubezpieczenie turystyczne

Planujesz urlop za granicą z dzieckiem? Warto wcześniej odpowiednio się przygotować, tak aby wakacje były bezpieczniejsze. To ważne, zwłaszcza że podczas beztroskiego wypoczynku nietrudno o kontuzję czy poważniejszy wypadek. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić dla dziecka ubezpieczenie turystyczne i w czym może ono pomóc.

Ubezpieczenie turystyczne – czym ono jest i co może zawierać?

Ubezpieczenie turystyczne zwykle obejmuje koszty leczenia i ratownictwa na terenie danego kraju. Natomiast taką polisę można także rozszerzyć o dodatkowe elementy. Oto te najważniejsze.

  • NNW

Odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto włączyć do polisy turystycznej. Obowiązuje ono w przypadku, gdy ubezpieczony doznał uszczerbku na zdrowiu lub innego zdarzenia przewidzianego w zakresie ochrony. W ten sposób można uzyskać dodatkowe świadczenie, które można spożytkować na leczenie prywatne, rehabilitację lub inne cele.

  • OC w życiu prywatnym

Podczas urlopu łatwo może dojść do nieumyślnego uszkodzenia czyjegoś mienia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby np. potrącić czyjś aparat fotograficzny czy wrzucić cudzy telefon komórkowy do wody. Dlatego warto zadbać o dobre OC w życiu prywatnym, które zabezpieczy Cię przed finansowymi skutkami takich wydarzeń.

  • Ubezpieczenie bagażu

Obawiasz się zniszczenia, utraty lub kradzieży bagażu? Zadbaj zatem o rozszerzenie polisy turystycznej o to zdarzenie. Dzięki temu możesz odzyskać wartość finansową utraconych przedmiotów.

Dzięki wyborowi dobrze skonstruowanego ubezpieczenia turystycznego zyskasz większe poczucie bezpieczeństwa i uchronisz się przed poniesieniem wysokich kosztów.

Dlaczego szczególnie podczas urlopu z dzieckiem warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

Zastanawiasz się, czy podczas wakacji z dzieckiem konieczna jest dodatkowa polisa? Poznaj powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Konieczność leczenia lub akcji ratowniczej

Przed wyjazdem z dzieckiem za granicę, sprawdź, czy konkretne państwo honoruje kartę EKUZ i jakie czynności medyczne ona pokryje. W wielu krajach uwzględnia ona jedynie świadczenia dotyczące ratowania życia i zdrowia. Ponadto EKUZ nie wszędzie pozwala na pokrycie kosztów związanych z akcją ratowniczą. Dlatego znacznie bezpieczniej jest wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu w razie potrzeby uzyskasz odpowiednią opiekę medyczną. Polisa pokryje także koszty akcji ratowniczej, nawet z udziałem helikoptera. W efekcie, gdy Twoje dziecko złamie nogę, zachoruje czy będzie potrzebowało pilnej pomocy medycznej, nie musisz zamartwiać się o dodatkowe koszty.

Zabezpieczenie się przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wydarzeń

Podczas zabawy na plaży czy na basenie trudno o zachowanie należytej uwagi. Zwłaszcza w przypadku dzieci. Wyobraź sobie sytuację, w której Twój maluch przez przypadek wybije szybę w samochodzie piłką lub strąci sprzęt elektroniczny do basenu. Ty jako rodzic poniesiesz finansową odpowiedzialność za wyrządzone szkody. Dlatego znacznie bezpieczniej wybrać polisę turystyczną, która pokryje roszczenia osób trzecich.

Konieczność transportu medycznego do kraju

W niektórych sytuacjach może się okazać, że nawet po leczeniu niezbędny jest transport medyczny do kraju. Dobra polisa turystyczna ma takie zdarzenie przewidziane w zakresie ochrony.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd, oszczędzisz sobie zmartwień i nieprzewidzianych kosztów.

Gdzie wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne na wyjazd z dzieckiem?

Nie wiesz, gdzie wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne na wyjazd z dzieckiem? Pomocny może się okazać ranking polis dostępny na stronie https://rankomat.pl/turystyka/ranking-ubezpieczen-turystycznych. Jest aktualizowany, dzięki czemu znajdziesz w nim porównanie najświeższych ofert na rynku. Brane są pod uwagę propozycje polis turystycznych dla rodzin, singli czy osób aktywnie spędzających czas na urlopie. W ten sposób możesz ułatwić sobie wybór odpowiedniej oferty dla siebie.

Do dyspozycji jest także internetowy kalkulator ubezpieczeniowy. Wystarczy wypełnić krótki formularz pozwalający na uzyskanie ofert od co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W efekcie łatwo kupisz ubezpieczenie turystyczne bez wychodzenia z domu.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd z dzieckiem?

Zastanawiasz się, o co warto zadbać przy wyborze polisy turystycznej na wyjazd z dzieckiem? Należy przemyśleć, w jaki sposób będzie wyglądał wypoczynek i na jakie zagrożenia będzie narażony Twój maluch. Konieczne jest także dopasowanie wysokości sumy ubezpieczenia do realiów panujących w państwie, do którego się wybieracie. Dzięki temu łatwiej dopasujesz odpowiednią ofertę swojej rodziny. Przeanalizuj również zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności TU. Więcej na temat ubezpieczenia turystycznego dla dziecka dowiesz się na stronie https://rankomat.pl/turystyka/jakie-ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wyjazd-wakacyjny-poradnik. Uzyskane informacje pozwolą Ci na wybór najlepszej oferty. W ten sposób zadbasz o zabezpieczenie się przed nieprzewidzianymi kosztami.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel