W czym zabrać wodę na wycieczkę?

„Coś do picia” to punkt obowiązkowy każdego wyjścia z domu. Temat staje się szczególnie aktualny latem, kiedy w upalny dzień warto mieć wodę zawsze pod ręką. Pytanie tylko…

Jaką butelkę wybrać?Butelka Retap 0,3

Butelka szklana czy stalowa, a może z trzciny cukrowej?


W przeciwieństwie do plastiku wszystkie z nich nie będą miały wpływu na smak czy zapach napoju (wąchaliście kiedyś plastikowy bidon po kilku godzinach w upale?). Różni je m.in. waga, (najcięższe są te ze stali nierdzewnej, niewiele lżejsze ze szkła borowo-krzemowego, superlekka: z trzciny cukrowej), a także sposób mycia (te z trzciny cukrowej myjemy umiarkowanej temperaturze ręcznie lub w zmywarce, wyparzyć gorącą wodą możemy butelki szklane i stalowe, a szklane umyjemy też w zmywarce).

Porównanie wielorazowych butelek i bidonów MOJA BUTELKA:Butelki MOJA BUTELKA

Butelki RETAP 0,3 (nr 1 na zdjęciu), RETAP 0,5 (nr 3) oraz bidon MB ACTIVE 0,5 (nr 4) wykonane są ze szkła borowo-krzemowego (przy identycznej objętości najcięższa będzie trochę lżejsza niż ta ze stali nierdzewnej). Specjalne cienkie, ale trwałe szkło, dla bezpieczeństwa jednak lepiej „ubrać” w tekstylne etui (nr 3) lub silikonową opaskę (nr 4). Najtrwalsze są wykonane ze stali nierdzewnej butelki RAGSY 260 ml (nr 2) i RAGSY 750 ml (nr 6), utrzymają temperaturę napoju. Butelka YUHME (nr 5) to całkowita nowość: wyprodukowana w 100% z trzciny cukrowej, co istotne dla środowiska: ma ujemny ślad węglowy i w pełni może być poddana recyklingowi. A co ważne dla nas: jest niesamowicie lekka: tylko 86 g!

Rozmiar ma znaczenie!


Od objętości wybranej przez nas butelki będzie zależeć jej waga, ale także miejsce, które zajmie nam w torebce czy w małym, dziecięcym plecaku. Butelki o pojemności RAGSY 260 ml i RETAP 0,3 polecamy nie tylko dzieciom i na krótkie wyjścia, ale także na spacery w trakcie których będziemy mogli uzupełnić butelkę świeżą wodą np. tanią i zdrową kranówką, zwaną przez nas zdrobniale „kraniczanką”.


Butelka Ragsy 260 ml

Te największe przydadzą się z kolei, kiedy czeka nas dłuższa wędrówka, lub jeśli przypadnie nam zaszczyt dźwigania zapasów dla kilkuosobowej rodziny – tu szczególnie polecamy superlekką YUHME, o pojemności 750 ml.

Butelka Yuhme 750 ml - na szlakach półwyspu Gargano


Butelka Yuhme 750 ml - na szlakach półwyspu Gargano

Na szkolną wycieczkę, kolonię, czy harcerski obóz - butelka termiczna ma wiele zastosowań! W zależności od pogody poratuje nas chłodną wodą lub ciepłą herbatą. Przyda się również w roku szkolnym - zapakowany do tornistra domowy sok w znacznie zdrowszy sposób zaspoki pragnienie młodego ucznia niż kupiony w szkolnym sklepiku słodzony napój.

Butelka Rags’y 500ml Rustic Flowers


Butelka Rags’y 500ml Rustic Flowers

Duża butelka termiczna RAGSY 750 ml sprawdziła się też doskonale w czasie długiego letniego treningu, kiedy na boisku nie było czasu na uzupełnianie zapasu wody. Przy okazji dzięki dorzuconym do niej kilku kostkom lodu, mimo leżakowania na słońcu zachowała przyjemny chłód (porównując z rzuconymi obok plastikowymi bidonami kolegów – bezcenne!) Coś jeszcze: butelki RAGSY 750 ml i YUHME mimo dużej objętości zachowują smukły kształt, dzięki czemu zmieszczą się w wąskich kieszeniach plecaków turystycznych.


Butelka Ragsy 750 ml

Wybieramy bidon dla dziecka


Wybierając butelkę, w której nasze dziecko będzie zabierać napoje do szkoły czy na wycieczkę poza bezpiecznym materiałem, wagą i objętością warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną cechę: szczelność i wygodę picia, które niestety nie zawsze idą w parze… Jeśli chcemy, aby po napój można było sięgnąć i otworzyć go jedną ręką (bidon MB ACTIVE) trzeba wziąć pod uwagę, że taka butelka wrzucona byle jak do pełnego plecaka może o coś zahaczyć i się odbezpieczyć… Na wszelki wypadek lepiej nauczyć dziecko, aby trzymało je w bocznej, zewnętrznej kieszeni.


Butelka MB Active
Pod względem szczelności przy testach na dzieciach zdecydowanie wygrały gwintowane nakrętki RAGSY. Silikonowe korki RETAP także są bardzo szczelne, pod jednym warunkiem: poprawnego, mocnego zamknięcia. Jeśli nasza pociecha go opanuje pozostaje jeszcze ryzyko beztroskiego rzucania plecakiem, czy siadania na nim – tego szklana butelka niestety może nie przetrwać… I znowu wygrywa trwała RAGSY.


Butelka Retap 0,5 w etui 0,5

Którą butelkę wybierzecie – zdecydujcie sami! Na koniec nasz subiektywny…

ranking bidonów i butelek na wodę

(i inne napoje) z oferty MOJA BUTELKA

***Butelka YUHME - na wycieczkę, wędrówkę, do szkolnego tornistra:

- pokochaliśmy ją za niebywałą lekkość (tylko 86 g!) – dopóki nie weźmiecie do ręki nie uwierzycie! Plus to spora objętość (750 ml) – w sam raz dla starszaka, lub na dłuższą wycieczkę. Jest smukła, wygodnie się ją trzyma i z niej pije (odchylana, szczelna zatyczka). Pasuje do bocznych kieszonek, nawet dziecięcych plecaków. Przyjazna środowisku. Można myć w zmywarce, jednak nie nadaje się do gorących napojów. Dodatkowy plus za ciekawe, młodzieżowe wzory.

***Butelka termiczna RAGSY 260 ml - dla przedszkolaka, na wyjścia z możliwością dopełniania

– to taka butelka, którą możesz wrzucić do plecaka młodszemu dziecku, albo zabrać ze sobą do torebki. Ze względu na rozmiar zmieści się wszędzie. Dodatkowo zatrzyma na długo przyjemne ciepło kawy czy herbaty, a w upalne dni: orzeźwiający chłód wody z lodem. W zależności od potrzeby możemy ją też np. użyć zamiast jednorazowego kubka do kawy na wynos, lub dopełniać ogólnodostępną kranówką, czy wodą z dystrybutorów.

***Butelka termiczna RAGSY 500 i 750 ml - dla starszaka, na obóz, kolonię, szkolną wycieczkę, do szkolnego tornistra

– utrzyma przyjemny chłód lub ciepło napoju, ma szczelne, łatwe do odkręcenia i zakręcenia zamknięcie. Jej wąski kształ dobrze wpasowywuje się w boczną kieszeń tornistra lub plecaka. No i wzory - każdy wybredny młody desinger na pewno coś dla siebie wybierze.

***Bidon dla rodzica - kierowcy Butelka MB Active
Taki szklany bidon to świetne rozwiązanie dla rodzica - kierowcy. Łatwo otworzyć go jedną ręką, a bromowo-krzemowe szkło sprawi, że nawet pozostawiona w nagrzanym samochodzie woda nie będzie miała smaku plastiku. Dzięki szerokiemu zamknięci łatwo oczyścimy bidon z wrzuconego do wody plasterka cytryny, listków mięty.


Butelka MB Active

*** Butelki RETAP 0,3 i 0,5

– bo każdą butelkę trzeba kiedyś umyć... Pod tym względem zdecydowanie wygrywają szklane butelki, których wszystkie części możemy myć w zmywarce, a dzięki przezroczystości przekonać się o czystości butelki i braku wszelkich osadów. Śmiało możemy w niej przechowywać także mleko (np. z mlekomatu), przetwory mleczne (koktajle, jogurty itp.), czy popularne smoothie i soki. Po odpowiednim zamknięciu jest bardzo szczelna, a zabezpieczona etui nie ślizga się w dłoni. Kolorowy korek i „ubranko” to nie tylko ozdoba, ale i ochrona przed działaniem promieni słonecznych.

Mimo tego, że artykuł rozrósł się tak, że nie pomieściłaby go żadna opisywana butelka, zapewne nie wyczerpaliśmy tematu. A dla Was która cecha jest najważniejsza: materiał, waga, pojemność, szczelność, wygoda picia i mycia, a może wygląd? Czekamy zatem na Wasze komentarze!


Butelki MOJA BUTELKA

Serdecznie dziękujemy producentowi wielorazowych butelek MOJA BUTELKA za udostępnienie produktów do testu:

Butelka na wodę Retap 03
z Etui 03 kolor szary

Butelka na wodę Retap 05
z Etui 05 kolor niebieski

Butelka MB Active Blue

Butelka termiczna Ragsy 260 ml Marble Wood
Butelka termincza Ragsy 750 ml Silver Steel

Butelka Yuhme the Namaste

Sprawdźcie pełną ofertę produktów w sklepie MOJA BUTELKA!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel