Twarzą ku słońcu - okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Wakacje tuż tuż… Przed nami zapewne górskie wędrówki, piaski plaż. Porzucając zimowe kurtki marzymy o słońcu - my, ale nasze oczy już niekoniecznie… A zwłaszcza te delikatniejsze - oczy naszych dzieci.

Okularki przeciwsłoneczne Real Kids

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE DLA DZIECI

Prosta sprawa, znajdziemy je w każdym supermarkecie! - to zasadniczy błąd popełniany przez wielu rodziców. Oferowany w wielu supermarketach produkt przypomina bowiem okulary jedynie z wyglądu - ze względów medycznych przynosi nam jednak najczęściej więcej szkody niż pożytku. To dlatego, że zwykle nie chronią nas one przed szkodliwym promieniowaniem UV, co więcej - powodują, że wpada go do oka znacznie więcej!

Nasze oko próbuje naturalnie chronić się przed niechcianym promieniowaniem - w słoneczny dzień nasza źrenica jest zwężona, przez co wpada do środka znacznie mniej promieni świetlnych. Gdy zakładamy ciemne okulary słońce nas nie razi, źrenica rozszerza się i jeśli szkła okularów nie posiadają filtrów UV rozszerzona przez ciemne szkła źrenica wpuszcza do naszych oczu dużo więcej szkodliwych promieni!

NA CO WIĘC ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH DLA DZIECI?

Okulary to nie modny gadżet ani dodatek do garderoby, żeby spełniały swoją funkcję szkła muszą chronić nasze oczy - zwróćmy więc szczególną uwagę na to, czy wybrany przez nas model ma filtr promieni UV - to bardzo ważne! Na szkodliwe działanie promieni UV są dużo bardziej narażone osoby, o jasnym kolorze oczu oraz właśnie dzieci.

Okularki muszą być wygodne - oprawki miękkie, elastyczne, potrafiące dostosować się do młodej główki, nie uwierać, nie cisnąć i przede wszystkim dobrze się jej trzymać (by np. nie popłynęły nam wraz z liściem podczas nachylania się nad strumykiem) i nie ograniczać swobody ruchu - dzieci są od nas dużo bardziej aktywne fizycznie - skaczą, biegają itp.


Okularki przeciwsłoneczne Real Kids Bolt 7+

Ich kształt powinien być na tyle dopasowany (zaokrąglony), by promienie słoneczne nie dostawały się górą i bokami.

W okulary przeciwsłoneczne warto zaopatrzyć też małych kierowców rolek, rowerów, hulajnóg - jazda pod słońce może być dla nich męcząca, a droga, podobnie jak w przypadku kierowcy samochodu, mniej widoczna.

Janek - okularki przeciwsłoneczne Real Kids Black Wayfarer Blue Lens 10+, Tadek Real Kids Bolt 7+, Anielka - oprawki zmieniające kolorReal Kids Switch

Zwróćcie uwagę, czy dziecko nie mruży zbyt często oczu podczas spaceru - być może przeszkadzają mu jasne refleksy odbite od wody,śniegu, jezdni i innych płaskich powierzchni. Dzieciom o wrażliwych oczach oraz tym po zabiegach okulistycznych itp. warto rozważyć zakup okularów z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym, który blokuje szkodliwe dla oka odblaski i zapobiega podrażnieniu i zmęczeniu oczu.

Okularki przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym Real Kids Breeze

Wszystkie poniższe cechy posiadają okularki firmy Real Kids - ich lekkie, miekkie, elastyczne oprawki doskonale dopasowują się do mniejszych i większych główek.

Nie czarujmy się jednak - argumenty zdrowotne nie przekonają naszych milusińskich do ich noszenia - tak, jak za nic w świecie nie łykną gorzkiego syropu (ach, czego to wtedy rodzice nie wymyślą!) tak szybko porzucą je jeśli będą niewygodne lub według nich niezbyt ładne. W ofercie firmy Real Kids znajdziemy wiele fasonów i kolorów - nawet najbardziej wybredny mały desinger niewątpliwie znajdzie tu coś dla siebie.

Co powiecie na takie zmieniające kolor oprawki?

Anielka - oprawki zmieniające kolor Real Kids Switch

Oczywiście musimy pamiętać, że na szkodliwe promieniowanie narażeni jesteśmy nie tylko latem - o przeciwsłonecznych okularach musimy pamiętać także podczas zimy, zwłaszcza wybierając się w góry - śnieg bowiem odbija dużo więcej promieni słonecznych niż np. trawa czy piasek.Okres okołowakacyjny to także czas dalszych podróży, im bliżej równika tym promieniowanie słoneczne jest bardziej intensywne - wyjeżdżając w cieplejsze rejony koniecznie zadbajmy o ochronę dla naszych oczu i do wakacyjnej walizki oprócz kremu z wysokim filtrem włóżcie dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne!
Dziękujemy firmie Real Kids za udostępnienie okularków do artykułu!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel