Tajemnice miast dla dzieci

Czy można połączyć zwiedzanie miasta z zabawą w rozwiązywanie zagadek detektywistycznych?
O tym, że każde miejsce kryje w sobie mnóstwo tajemnic możemy przeczytać w przewodnikach, ale o ile lepiej je zapamiętamy, kiedy sami je odkryjemy! Jeżeli (chwilowo) nie możemy wybrać się w trasę i dołączmy do śledztwa, prowadzonego przez grupę przyjaciół z Olsztyna!


Tajemnica zaginionej kotki

Bohaterowie książek Beaty Sarnowskiej z serii „Tajemnice miast” rozwiązują zagadki nie tylko w swoim rodzinnym Olsztynie (Tajemnica zaginionej kotki), ale także w Krakowie, Warszawie i Toruniu. Czytając o ich przygodach poznajemy wraz z nimi nie tylko główne atrakcje turystyczne miast, ale także miejscowe legendy i ciekawe zaułki, o których być może nie słyszeli nawet miejscowi mieszkańcy.


Tajemnica zielonej teczki

To co zasługuje na uwagę w przygodach nastolatków to ich samodzielność (jakże nieczęsta cecha wśród ich rówieśników!) – oczywiście dyskretnie wspomagana przez dorosłych, bez których nie byłoby całej intrygi. Bohaterowie to nie wszechwiedzący supermeni, a dość przeciętni 12-latkowie: lubią grać w piłkę nożną, żartują, popełniają błędy. Być może wyróżnia ich jedynie ponadprzeciętna wyobraźnia, dzięki której zwykłe zagadki i okoliczności nabierają klimatu z pogranicza kryminału i powieści sensacyjnej.


Tajemnica profesora w meloniku


Tajemnica krakowskich pocztówek

Co równie ważne: opisane wydarzenia nie są wyssane z palca i właściwie w 100% są całkiem prawdopodobne. Być może zainspirują Was do zorganizowania podobnej zabawy w Waszej okolicy, dzięki której lepiej poznacie miejscowe ciekawostki? Tymczasem czekamy na kolejne przygody i wycieczki po polskich miastach Kamy, Zuzy, Świętego i Chudego!Tekst: Beata Sarnowska
Ilustracje: Artur Nowicki
Tajemnica zaginionej kotki (Olsztyn)
Tajemnica krakowskich pocztówek (Kraków)
Tajemnica zielonej teczki (Warszawa)
Tajemnica profesora w meloniku (Toruń)
Wydawnictwo SKRZAT


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel