Rodzinne wakacje na Maderze - atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić

Marzysz o niezapomnianych wakacjach w gronie najbliższych? Madera zabierze Was w niezapomnianą podróż po magicznym świecie przyrody, tradycyjnej architektury i lokalnego rzemiosła! „Wyspa wiecznej wiosny” zaskakuje turystów roślinnością kwitnącą na wyspie przez cały rok. Dzięki temu cały archipelag przypomina wielki ogród botaniczny! Miłośnikom perełek architektonicznych przypadnie do gustu Zona Velha – najstarsza dzielnica wyspy. Poznaj najlepsze atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić w czasie rodzinnych wakacji na Maderze!

Ponta do Sol i Prainha – najpiękniejsze plaże archipelagu

Skąpane w słońcu plaże każdego roku przyciągają na Maderę niezliczoną liczbę turystów! Ponta do Sol nie zawodzi nawet najbardziej wymagających miłośników leniwego wypoczynku nad wodą. Zlokalizowana na południowym wybrzeżu plaża otoczona jest malowniczymi klifami i kolorowymi domkami rybackimi. Na miejscu możesz zanurzyć się w Atlantyku i delektować się jednym z największych skarbów Madery – słonecznym klimatem. Do najpopularniejszych plaż wyspy zaliczane są również Prainha i Praia Formosa.

Funchal – kulturowe centrum wyspy

Obowiązkowym punktem na mapie Madery jest Funchal – kulturowe centrum i stolica wyspy! To właśnie stąd turyści mogą dotrzeć do jednego z popularnych kurortów. W samym mieście znajdziesz szereg atrakcji, rozbudzających ciekawość wszystkich członków rodziny. Zwiedzanie warto rozpocząć od przejścia ulicą Rua da Carreira. To właśnie tutaj zlokalizowane są tradycyjne portugalskie budynki z zamykanymi okiennicami. Nie zapomnij odwiedzić słynnego rynku Mercado dos Lavradores i spróbować lokalnych przysmaków!

Fortaleza de São Tiaro, czyli Forteca św. Jana Chrzciciela

Fortaleza de São Tiaro zachwyci wszystkich miłośników imponujących fortyfikacji i nietuzinkowej architektury. Budowla została wzniesiona na skalistym brzegu oceanu w XVI wieku z zamiarem ochrony miasta przed najazdami. Obecnie stanowi jeden z najważniejszych zabytków historycznych na Maderze i ściąga na wyspę dziesiątki turystów! Zwiedzenie Fortecy św. Jana Chrzciciela to niepowtarzalna okazja do zgłębienia historii i kultury archipelagu.

Ogród Tropikalny Monte Palace

Z fortecy przenosimy się do orientalnego ogrodu, czyli The Monte Palace Tropical Garden! Położona na wzgórzu Monte w Funchal atrakcja zachwyci wszystkich entuzjastów przyrody. Niezliczone gatunki egzotycznych roślin, kolorowe kwiaty i drzewa przenoszą turystów do najdalszych zakątków świata. Monte Palace Tropical Garden umieszczony został na liście trzynastu najpiękniejszych ogrodów botanicznych świata, utworzonej przez magazyn turystyczny Condé Nast Traveler. Bujna roślinność przeplata się tutaj z dziełami sztuki i portugalską ceramiką. Szczególną atrakcją wyspy jest również las wawrzynowy, wpisany na światową listę UNESCO.

Zona Velha – najstarsza dzielnica stolicy

Z Ogrodu Tropikalnego wracamy do Funchal, gdzie zaczęła się opowieść o najpiękniejszy atrakcjach Madery. Zona Velha to najstarsza dzielnica stolicy, pełniąca niegdyś funkcję handlowego i kulturalnego centrum miasta. Labirynt wąskich uliczek, kamiennych placów i kolorowych domów to prawdziwy wehikuł czasu, odkrywający przed turystami historię wyspy! W trakcie spaceru po Zona Velha odkryjesz tradycyjne sklepiki, skosztujesz lokalnej kuchni i zanurzysz się w autentycznym klimacie tego wyjątkowego miejsca.

Nasza opowieść o Maderze brzmi zachęcająco? Zarezerwuj rodzinne wakacje na Maderze razem z Exim Tours!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel