Prezent na roczek - co kupić i gdzie szukać inspiracji?

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny, dlatego zwykle chcemy kupić maluchowi wyjątkowy i praktyczny prezent. W tym celu sprawdzamy, co mogą zaoferować nam dystrybutorzy zabawek dla dzieci, a także porównujemy ceny oraz jakość poszczególnych propozycji. Zatem, co warto kupić na roczek i gdzie można szukać inspiracji?

Prezent na roczek — od czego zacząć?

Poszukiwania idealnego prezentu należy zacząć od rozmowy z rodzicami dziecka. Wówczas zapytajmy, czym aktualnie bawi się ich pociecha oraz jakich artykułów na ten moment najbardziej potrzebują. Może się bowiem okazać, że maluch ma już sporo zabawek i rodzice wolą, aby dziecko dostało nowe ubranka, pościel lub porządne buty. 

Rozmowa z rodzicami pomoże nam także określić budżet na prezent dla dziecka oraz uzyskać pewność, że to, co chcemy kupić, będzie faktycznie przydatne i atrakcyjne dla malucha.

Prezent na roczek — sortery

Dobrym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka będzie zabawka typu sorter, ponieważ taki produkt skutecznie wspomaga naukę rozpoznawania kształtów i kolorów. Popularne sortery mogą przybrać atrakcyjną formę domku lub zwierzątka z otworami, do których dziecko musi dopasować odpowiednie klocki. Warto podkreślić, że dziecko bawiące się sorterem jednocześnie ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową oraz małą motorykę. 

Niektóre sortery posiadają także interaktywne funkcje, dzięki którym dziecko wie, kiedy poprawnie wykonało zadanie. Co ważne, jest to zabawka, którą dziecko może się bawić zarówno samo, jak i w towarzystwie osoby dorosłej.

Prezent na roczek — zabawka edukacyjna

Szukając atrakcyjnego prezentu na roczek, warto rozważyć zakup zabawki edukacyjnej. Takie produkty bez problemu znajdziemy w sklepach i hurtowniach, ponieważ niemal każdy dystrybutor zabawek dla dzieci posiada w swojej ofercie co najmniej kilka interaktywnych zabawek edukacyjnych.

Mogą one przybrać formę na przykład kolorowych instrumentów muzycznych typu pianina, czy trąbki, które wydają różne dźwięki oraz odtwarzają parę wesołych melodii.

Dzięki tego typu zabawkom dziecko szybko nauczy się rozróżniać dźwięki wydawane przez wybrane zwierzęta lub instrumenty. Ponadto zabawki edukacyjne rozwijają poczucie rytmu, kreatywne myślenie i wyobraźnię, a efekty świetlne stanowią świetną stymulację sensoryczną dla najmłodszych.

Prezent na roczek — ubranka

Małe dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek, dlatego, jeśli nie mamy pomysłu na prezent, to możemy śmiało zdecydować się na wygodne śpioszki, czy piżamkę. Oczywiście przed zakupem odzieży dziecięcej należy zapytać rodziców o rozmiar, jaki nosi lub będzie wkrótce nosić ich pociecha.

Przy czym zwracajmy szczególną uwagę na jakość kupowanych ubrań, które powinny być delikatne i miękkie oraz wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Poza tym ubranie dla rocznego dziecka musi być przede wszystkim praktyczne, dlatego najlepiej, aby było zapinane na zaczepy lub zamki, a nie na kłopotliwe w obsłudze guziki.

Prezent na roczek — coś praktycznego

Wielu rodziców oczekuje praktycznych prezentów na roczek na przykład śpiworka, kocyka, czy też nowej butelki. Opiekunowie mogą nas poprosić również o zakup przyborów do kąpieli bądź akcesoriów do jedzenia. Takie artykuły zazwyczaj nie są drogie i można je szybko oraz wygodnie nabyć w internetowych sklepach lub hurtowniach. 

Ponadto sprawdzeni dystrybutorzy zabawek dla dzieci często posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju praktyczne akcesoria dla najmłodszych takie jak bidony, otulacze, a nawet wkładki antypotowe do fotelików.

Prezent na roczek — gdzie szukać inspiracji?

Jeśli mimo wszystko wciąż nie mamy pomysłu na prezent dla rocznego dziecka, warto poszukać inspiracji na internetowej stronie wybranej hurtowni, gdzie znajdziemy bogatą ofertę artykułów dla maluchów w różnym wieku.

Tym bardziej że dobry dystrybutor zabawek dla dzieci powinien posiadać w swoim asortymencie produkty renomowanych marek, które będą pogrupowane według jasno określonych kategorii.

Zatem, żeby wybrać odpowiedni prezent dla małego dziecka, trzeba przede wszystkim skonsultować się z jego rodzicami oraz znaleźć renomowanego dystrybutora zabawek dla dzieci. Pamiętajmy także, że idealny prezent powinien spodobać się dziecku i być adekwatny do jego aktualnych możliwości rozwojowych. 

 

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-03-28
Wczytuję komentarze ...
cancel