Praktyczny otulacz do łóżeczka, jaki wybrać?

Dziecko to największy skarb w każdej kochającej się rodzinie. Gdy przychodzi na świat rodzice są w stanie zrobić wszystko, aby było ono w pełni szczęśliwe. Niezwykle ważne jest, aby zadbać o spokojny sen każdego malucha. Milutki w dotyku otulacz do łóżeczka sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie nawet wtedy, gdy jego mamy nie ma tuż obok łóżeczka.

Jaki wybrać otulacz dla malucha?

Niegdyś rodzice w pierwszym okresie życia układali dzieci do snu w becikach, często wykonanych z naturalnego puchu. Z czasem bardzo popularne stały się kocyki oraz kołderki. Dziś nieocenioną rolę w życiu każdego malucha pełni otulacz do łóżeczka.

Ta swego rodzaju pierwsza pościel malucha jest bardzo praktyczna podczas użytkowania. Jest ona przeznaczona dla niemowląt w pierwszych trzech miesiącach życia.

Co prawda w wielu sklepach są wciąż dostępne tradycyjne kołderki w kształcie kwadratowej chusty, ale znacznie lepszym wyborem są otulacze zapinane na rzepy lub zamki błyskawiczne. Umożliwiają one bezproblemową oraz szybką zmianę pieluszki.

Otulacz do łóżeczka a zdrowy i spokojny sen

Stosowanie otulaczy w pierwszym okresie życia dziecka to bardzo dobry pomysł. Są one sprawdzonym sposobem na uspokajanie maluszka. W takim odzieniu ma on ograniczone ruchy, a milutka tkanina dotykająca jego ciało zapewnia mu bezpieczeństwo jakiego doświadczył w ciasnym łonie matki.

Zbliżone warunki ułatwiają maluszkowi adaptacje w nowym otoczeniu. Jeśli są one dobrze owinięte otulaczem uszytym z wysokiej jakości tkaniny, to wówczas mają zawsze zapewniony zdrowy i spokojny sen.

Otulacz – praktyczne okrycie o wielu zaletach

Na zakup otulacza powinna zdecydować się każda mama, która pragnie, aby jej maluszek był w pełni szczęśliwy. Zapewnia on nie tylko długi i spokojny sen, lecz także: 

·         redukuje bolesne kolki

·         reguluje temperaturę ciała

·         zapobiega odruchowi Moro

·         zapewnia maluchowi błogi spokój

·         umożliwia naturalną pozycję snu 

Owinięcie maluszka otulaczem ułatwia także jego karmienie. Brak nadmiernych ruchów sprawia, że skupienia się on na jedzeniu. 

Śpiworek do spania dla dziecka
Śpiworek do spania dla dziecka

Otulacze przejściowe a swoboda ruchów

Świetnym wyborem są otulacze przejściowe z odpinanymi skrzydełkami. Doskonale sprawdzają się one wówczas, gdy dziecko wykazuje pierwsze oznaki obracania się. Zazwyczaj dzieje się to około 2 - 4 miesiąca życia.

Te niezwykle praktyczne podczas użytkowania produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby  przejście z otulania na spanie z wolnymi rączkami  nie było trudne. Gdy dzidziuś wykazuje pierwsze oznaki obracania się, to wówczas wystarczy odpiąć jedno skrzydełko i uwolnić mu rączkę. Umożliwiato mussanie paluszka, pocieranie policzków, co go wycisza przed zaśnięciem.

Gdy dziecko przyzwyczai się do nowych warunków, to wówczas można uwolnić mu drugą rączkę odpinająckolejne skrzydełko. Zapewni mu to jeszcze większą swobodę ruchów. Otulacze przejściowe umożliwiają naturalną pozycję snu, dając dziecku jednoczenie dziecku dostęp do rączek, gdy tylko tego zapragnie.

Z jakiego tworzywa wybrać otulacz dla dziecka?

Otulacz to produkt, który ma bezpośredni kontakt ze skórą maluszka, zatem powinien być dobrej jakości. Decydując się na zakup warto zwrócić szczególną uwagę na tworzywo z którego został wykonany. Materiał nie powinien być sztuczny oraz nie powinien zawierać  szkodliwych dla zdrowia dziecka substancji.

Sprawdzonym wyborem są otulacze bawełniane, które to są bardzo miłe w dotyku i dobrze regulują cyrkulację powietrza. Gdy dziecko ma przebywać w otulaczu w gorące dni, to wówczas warto go zaopatrzyć w taki, który został wykonany z  włókna bambusowego.

Materiał ten jest przewiewny, a w czasie upałów zapewnia komfort cieplny i zapobiega jednocześnie przegrzewaniu się skóry dziecka. Ponadto doskonale pochłania wilgoć oraz posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Jak ubierać maluszka podczas przebywania w otulaczu?

Każdy rodzić powinien zapewnić dziecku odpowiednią temperaturę ciała. Bardzo ważne jest, aby nie było mu ani za ciepło, ani też za zimno. Gdy w pomieszczeniu jest przeciętna temperatura, to maluszek powinien mieć na sobie body z krótkim lub długim rękawem.

Jeśli dziecko przebywa w chłodniejszym pomieszczeniu i ma zimne plecki lub klatkę piersiową, to wówczas warto założyć mu jeszcze śpioszki. A gdy temperatura jest wyższa niż zalecana, to wtenczas można je pozostawić w samej pieluszce.

Warto pamiętać o tym, aby nie przykrywać dziecka zawiniętego w otulacz dodatkowo kocykiem, gdyż może to doprowadzić do przegrzewania organizmu. Obecnie na rynku dostępne są produkty o różnej szczelności termicznej, zatem każdy rodzic może wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni dla jego dziecka.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel