Pomysł na rodzinną wyprawę

Jeżeli zastanawialiście się kiedykolwiek, w jakie miejsce zorganizować wycieczkę, żeby zainteresować wasze dzieci, dać im poczucie, że naprawdę zadbaliście o ich potrzeby intelektualne, emocjonalne i fizyczne, a przede wszystkim oderwać je od komputerów i tabletów. Dość już improwizowania przed zbliżającym się weekendem! Mamy dla was odpowiedź.

Skarb z wnętrza ziemi.
Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej.


Atrakcje niczym w parku rozrywki
Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez całe rodziny. Atrakcje historyczne, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi niosą przekaz dla najmłodszych, ale również i dorosłych uczestników wycieczek. Przejście tras turystycznych wymaga zaangażowania fizycznego oraz intelektualnego, rozwija w dzieciach ciekawość, pobudza ich wyobraźnię.

Podziemna trasa turystyczna

Gwarancja pogody i dobrej zabawy
Planując rodzinne wycieczki, tzw. wypady weekendowe, sprawdzamy pogodę, zaopatrujemy się w prowiant. W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura powietrza wynosi ok 16.st C, a wilgotność powietrza ok. 70 %. W lecie odczuwalny jest przyjemny chłód, zimą zwiedzanie odbywa się w prawdziwie wiosennej temperaturze. Takie warunki sprzyjają planowaniu rodzinnych weekendowych wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu.

Podziemna trasa turystyczna

Przygoda dla dużych i małych
W Kopalni Soli Bochnia mamy do wyboru trzy trasy turystyczne o różnym stopniu trudności i odmiennym sposobie prezentowania tego obiektu. Wystarczy wybrać interesującą nas trasę i już możemy cieszyć się przygodą.

Zwiedzanie podstawowej trasy turystycznej z multimediami, to pewnego rodzaju podróż w czasie. Odbywamy ją dzięki niespotykanym nigdzie projekcjom multimedialnym i efektom dźwiękowym. W kopalni wita nas duch mnicha cystersa i zaprasza do zwiedzania podziemi. Naszą podróż rozpoczynamy przejazdem prawdziwą kolejką górniczą. Już pieszo, zwiedzamy najpiękniejsze komory, dawną stajnię, największą kaplice Św. Kingi, komory kieratowe.

Znajdująca się 250 m pod ziemią największa komora Ważyn, to miejsce gdzie można nie tylko usiąść, odpocząć po zwiedzaniu trasy turystycznej, ale również aktywnie kontynuować pobyt pod ziemią, np. spacerując, grając w piłkę, badmintona lub ping ponga.

Całkowicie odmienną propozycją jest możliwość spędzenia nocy w solnych podziemiach. To oferta łącząca zwiedzanie kopalni, pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn, oraz nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Podczas pobytu, goście zwiedzają trasę turystyczną, korzystają z atrakcji znajdujących się w komorze oraz spędzają noc w unikalnym mikroklimacie kopalni. Pobyty nocne organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla osób indywidualnych.
Komora Ważyn - pobyt nocny

Miejsce pełne inspiracji
Bocheńska kopalnia często porównywana jest przez najmłodszych turystów do światów znanych z gier komputerowych, książek, czy też filmów. Panująca w kopalni aura tajemniczości rozwija ich wyobraźnię. Stanowiska multimedialne, zjazd windą pod ziemię, przejazd kolejką górniczą, zjeżdżalnia, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci, zachęcają je do aktywności fizycznej. Stare urządzenia górnicze wzbudzają ciekawość. Najmłodsi dopytują do czego służyły, jak działały. Dzieci często tworzą własne opowieści zaskakując współuczestników wycieczki.

Zjeżdżalnia

Ważne informacje dla rodziców
Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Nie zapominajmy o długich spodniach, które są niezbędne do skorzystania ze 140 metrowej zjeżdżalni. Dla najmłodszych turystów w Biurze Obsługi Klienta, oraz w komorze Ważyn ( 250 m pod ziemią) zapewnione są przewijaki. Jeżeli chcemy skorzystać z przejazdu kolejką, a nasze pociechy lubią chodzić po schodach (jest ich na trasie ok. 700), nie należy zabierać ze sobą wózków dziecięcych, ani nosidełek.

Pamiętajmy, że przebywając pod ziemią jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który nie tylko barwnie opowie o historii i atrakcjach miejsca, ale również będzie chętnie służyć nam pomocą.

Przeprawa łodzią

Szczegółowe informacje:
Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15 , 32- 700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta : 14 6926752, 14 6926754
Informacje o zwiedzaniu: INFORMACJE
Bilety on – line: KUP BILET
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel