Niacynamid - jak działa i jak stosować?

Niacynamid - co to jest?

Czym jest niacynamid? Warto zauważyć, że jest to pochodna witaminy B3. Bywa nazywana także niacyną, witaminą PP lub nikotynamidem. Odgrywa ważną rolę w tworzeniu kwasów nukleinowych oraz aminokwasów. Poza tym stanowi cenny składnik kosmetyków, który warto poznać bliżej. Okazuje się, że z powodzeniem zastosujemy kosmetyki z niacynamidem w przypadku cery wrażliwej, trądzikowej i każdej innej. To hipoalergiczny dodatek, odznaczający się bezpiecznym działaniem, potwierdzonym przez liczne badania. 

Właściwości kosmetyków z niacynamidem

Jakie właściwości wykazują kosmetyki z niacynamidem? Wśród najważniejszych atutów warto wymienić:

  • Działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
  • Ograniczenie namnażania się bakterii prowadzących do zmian trądzikowych
  • Zwężenie porów, co prowadzi do gładkiej cery
  • Działanie przeciwstarzeniowe
  • Stymulacja produkcji elastyny i kolagenu
  • Normalizacja działania gruczołów łojowych
  • Odbudowa bariery hydrolipidowej skóry
  • Nawilżenie głębszych warstw skórnych

Niacynamid zapobiega powstawaniu przebarwień i znacznie rozjaśnia istniejące zmiany na skórze. Prowadzi do zahamowania syntezy melaniny, która odpowiada za powstawanie zmian pigmentacyjnych. 

Szeroka oferta kosmetyków z niacynamidem

Jak stosować niacynamid? Wiele zależy od tego, jaką formę kosmetyku wybierzemy. Zawsze warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta, przy czym można także skonsultować wątpliwości ze specjalistą. Niacynamid to nieoceniony składnik kosmetyków regenerujących, nawilżających, przeciwtrądzikowych, czy też łagodzących. Występuje pod postacią serum, kremów, żeli do mycia oraz punktowych preparatów. 

Bardzo ważne jest to, że niacynamid jest stosowany w kosmetykach w różnorodnych stężeniach. Początkowe wprowadzanie składnika do codziennej pielęgnacji wymaga niskiego stężenia (od 3 do 5%). Produkt stosujemy kilka razy w tygodniu i obserwujemy skórę. Jeśli jest on dobrze tolerowany, po pewnym czasie zwiększamy częstotliwość stosowania i kupujemy kosmetyki z wyższym stężeniem niacynamidu. Jak widać, stosowanie jest niezwykle łatwe i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności! Regularna pielęgnacja z użyciem odpowiednich kosmetyków sprawia, że nasz cera przez wiele lat prezentuje się estetycznie, gładko i zdrowo. 

Każda kobieta marzy o tym, aby jej cera jak najdłużej pozostała w dobrej kondycji. Z biegiem lat borykamy się z różnymi zmianami skórnymi, którym można zapobiegać z pomocą niezawodnych kosmetyków. Popularne są produkty z niacynamidem, wykazujące działanie przeciwstarzeniowe. Gdzie można je kupić? Kosmetyki te są łatwo dostępne w aptekach i drogeriach, na wyciągnięcie ręki. Oczywiście początkowe stosowanie wymaga ostrożności i postępowania zgodnie z zaleceniami producenta. Ten wyjątkowy składnik już od dłuższego czasu jest uwielbiany przez kosmetologów.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel