Najpiękniejsze książki na Mikołajki dla przedszkolaka

Książka może stanowić doskonały prezent na Mikołajki dla przedszkolaka! Kolorowe historyjki potrafią rozbawić wszystkich domowników, tworzą piękne wspomnienia i uczą dzieci najważniejszych wartości. A przy tym sprawiają, że doskonale spędzamy czas z najmłodszymi! Jakie książki warto wybrać na prezent dla dziecka na Mikołajki?

W księgarniach znajdziemy setki książek dla najmłodszych czytelników. Dla przedszkolaków warto wybierać tytuły ozdobione pięknymi, kolorowymi ilustracjami, a także podejmujące ważne tematy. Idealnie, jeśli historyjka potrafi rozbawić małego czytelnika — to sprawia, że staje się dla dziecka znacznie bardziej atrakcyjna! Bajki i wierszyki doskonale sprawdzą się do czytania przed snem lub jako wyciszająca rozrywka w wolnej chwili.

Książki na Mikołajki dla przedszkolaka (3-5 lat)

Wybierając książkę jako prezent na Mikołajki dla przedszkolaka, warto zadbać, by była dostosowana do wieku dziecka. To najważniejsze kryterium wyboru. Cała reszta jest drugoplanowa — każda książeczka rozwija wyobraźnię, słownictwo i kreatywność, wiele tytułów przekazuje wartości, którymi warto kierować się w życiu. Po prostu… czytajcie wspólnie i odkrywajcie ulubione lektury! Być może któryś z tytułów z naszej listy okaże się strzałem w dziesiątkę?

Uczuciometr inspektora Krokodyla, Susanna Isern

Inspektor Krokodyl wraz z Emoludkami zabierają dziecko w podróż po… ludzkich emocjach. Mały czytelnik dowie się, czym jest miłość i jak wygląda smutek, a rodzice otrzymają doskonały pretekst do rozmów z dzieckiem o uczuciach i pomoc w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej kilkulatka. Książeczka uwrażliwia na uczucia innych i uczy, jak kontrolować własne. A to wszystko w towarzystwie uroczych zwierzątek i czujnego inspektora Krokodyla.

Miś Uszatek, Czesław Janczarski

Miś Uszatek ma już ponad 60 lat! Jeśli pamiętasz go ze swojego dzieciństwa, być może chcesz przedstawić Misia swoim pociechom? Książka jest ozdobiona ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego i przedstawia przygody Misia Uszatka, który niejednokrotnie musi wykazać się odwagą, odpowiedzialnością i uczciwością. Niewielki format ułatwia dzieciom samodzielne przeglądanie książeczki.

Proszę mnie przytulić, Przemysław Wechterowicz

Mały niedźwiadek dowiaduje się od swojego taty czegoś bardzo ważnego: aby świat był piękniejszy, warto kogoś przytulić! Razem wyruszają do lasu, by przytulać każdego, kogo spotkają — od małej gąsienicy po wielką anakondę. Ta urocza historia pokazuje dzieciom, jak wiele potrafią zdziałać przyjazne gesty, jeśli płyną prosto z serca, a piękne ilustracje zachęcają dzieci do rozmowy i odkrywania kolejnych przygód małego niedźwiadka oraz jego taty.

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Bajki, Jan Brzechwa

To jedna z książek, którą można uznać za klasykę literatury dziecięcej. Idealna, by sięgać po nią regularnie i czytać „na wyrywki”, wracać do ulubionych utworów i odkrywać je na nowo. Ponadczasowe utwory Brzechwy się nie starzeją — wciąż bawią, zaskakują i przekazują najmłodszym odbiorcom ważne wartości. Tak duży zbiór wierszy (ponad 350 stron), pięknie ilustrowany, może zapewnić Wam doskonałą rozrywkę podczas zimowych wieczorów.

Gdzie jest Mikołaj?, David Bedford

A może wolicie tytuł w świątecznym klimacie? Dzieci często są zafascynowane nadchodzącymi świętami, a Mikołaj oczywiście jest jednym z powodów całego zamieszania. Mały miś z tej bajeczki również jest ciekaw, kim jest Mikołaj i czy uda się go zobaczyć! Mama przekonuje misia, że Mikołaj pojawi się, gdy tylko miś zaśnie, ale on słyszy dziwny dźwięk i postanawia sprawdzić, co to takiego. To urocza historia dla najmłodszych, która doskonale dopasuje się do nadchodzących świąt.

Więcej przygód w Dolinie Muminków, Amanda Li

Czy Twoje dziecko zna już Muminki? Amanda Li stworzyła opowiadania inspirowane twórczością Tove Jansson, by dzieci mogły jeszcze dłużej cieszyć się ulubionymi postaciami. Bogato ilustrowane wydanie robi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Muminki jak zwykle z optymizmem i uprzejmością przyjmują trudności, które spotykają na swojej drodze — i doskonale sobie z nimi radzą, przeżywając swoje przygody.

Leśne przytulisko. Misia i jej mali pacjenci, Aniela Cholewińska-Szkolik

Ta historia powinna spodobać się wszystkim małym miłośnikom zwierząt. Bohaterką jest dziewczynka Misia i jej pies Popik, którzy spędzają ferie w leśniczówce wujka Piotra. Wujek prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt, a Misia, wraz Popikiem z kuzynem Jankiem, może mu w tym pomagać! Ich pacjentami zostają markotny dzik, ranny łoś i sowa. To historia w zimowym klimacie, która uczy, że trzeba pomagać słabszym i opiekować się nad zwierzętami.

Mądre bajki, Agnieszka Antosiewicz

Bajki Agnieszki Antosiewicz są doskonałą lekturą przed snem, mogą także uzupełnić wieczory spędzane w rodzinnym gronie. Mądre bajki poruszają ważne tematy i pomagają dziecku zmierzyć się z nowymi sytuacjami w życiu — na przykład ze stratą bliskiej osoby lub pojawieniem się na świecie młodszego rodzeństwa. Uczą, jak ważna jest rodzina, miłość i tolerancja, dotykają także trudnych tematów, jak krzywda i niesprawiedliwość. Dzięki temu mogą stać się początkiem rozmowy o emocjach i ważnych wydarzeniach w życiu dziecka.

Książka może stanowić piękny prezent na Mikołajki dla przedszkolaka (szeroka oferta na stronie TaniaKsiazka.pl) — tym bardziej że wspólna lektura pozwoli na spędzenie czasu razem z bliskimi. To idealny plan na nadchodzący świąteczny czas!

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-11-25
Wczytuję komentarze ...
cancel