Karuzela do łóżeczka turystycznego

Wybór pierwszych zabawek dla dziecka jest wyjątkowym przeżyciem. Niestety stwarza też problemy. Rodzice często nie wiedzą co kupić niemowlakowi, do tego jest tak duży wybór na rynku zabawek różnego typu, że nie wiadomo co wybrać.

Niemowlak spędza większość swojego czasu w łóżeczku bądź w ramionach rodziców. Jedną z pierwszych zabawek, jakie można sprezentować maluchowi, jest właśnie coś do łóżeczka. Karuzele do łóżeczka turystycznego są wyjątkowo praktycznymi zabawkami, które spodobają się każdemu malcowi.

Szukając modelu uniwersalnego, którego można użyć zarówno w łóżeczku turystycznym, jak i w wózku i w foteliku można rozważyć zakup karuzeli podróżnej takiej jak np. Tiny Love — Magiczna Kraina.

Karuzela do łóżeczka — czy jest potrzebna

Oczywiście karuzele nie są niezbędnym gadżetem dla dziecka. Jednak posiadają szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim stymulują układ nerwowy malucha. Dziecko może ćwiczyć skupianie wzroku na elementach karuzeli. Jest to ważny etap w rozwoju.

Nie można zapomnieć o chwili wytchnienia dla rodziców, którą taka karuzela może zapewnić. Maluch może zająć się przez chwilę karuzelą, pozwalając rodzicom na zrobienie czegoś dla siebie. Opiekując się niemowlakiem, każda taka chwila jest ogromnie cenna.

Praktyczność takich karuzeli sprawia, że dziecko można czymś zająć również w podróży i podczas spaceru. Przydaje się to, zwłaszcza gdy dziecko jest zestresowane bądź zwyczajnie zaczyna mu się nudzić. Kojąca muzyka dostępna w niektórych modelach może dodatkowo wyciszać malca.

Karuzela do łóżeczka turystycznego może być również doskonałym pomysłem na prezent. Doskonale się sprawdzi, gdy brakuje pomysłów na prezent powitalny dla nowego członka rodziny. Jednak decydując się na nią, warto zapytać najpierw rodziców o zdanie. Mogą podpowiedzieć, na jakich cechach im najbardziej zależy.

Karuzela do łóżeczka turystycznego
Karuzela do łóżeczka turystycznego

Na co zwrócić uwagę wybierając karuzelę

Zakup karuzeli nie jest łatwym zadaniem. Wybierając odpowiedni model, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby zabawka była odpowiednia dla maluszka. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. takie cechy jak:

 • kolorystyka — małe dzieci do 3 miesiąca życia słabo widzą. Kolorowe zabawki są zbędne na tym etapie. Ich wzrok najlepiej dostrzeże czarno-białe elementy,
 • jakość wykonania — koniecznie trzeba się upewnić, że karuzela jest zrobiona z mocnych i dobrych jakościowo materiałów. W słabej jakości karuzelach mogą się odłamać elementy lub spaść nawet cała konstrukcja,
 • mocowanie — karuzele mogą mieć różne typy mocowania, jeżeli szukamy karuzeli uniwersalnej, którą będzie można przepiąć lepiej wybrać model podróżny,
 • dodatkowe opcje — warto zwrócić uwagę na dostępne opcje w karuzeli, w niektórych jest projektor w innych muzyka. Niektóre modele są klasycznymi prostymi karuzelami bez dodatków. Trzeba się zastanowić, czego się oczekuje od karuzeli,
 • ilość zabawek — dla małego dziecka nie potrzeba dużej ilości zabawek, mogą spowodować trudności w skupieniu wzroku. Lepiej wybrać modele składające się z 3-4 zabawek.

Wybór modelu w dużej mierze jest uzależniony od indywidualnych preferencji. Czasami wybierając karuzelę dla dziecka, rodzice kierują się swoimi upodobaniami. Najważniejsze, żeby karuzela była dostosowana do wieku, spełniała wszelkie wymogi i była bezpieczna dla dziecka.

 

Karuzela do łóżeczka turystycznego
Karuzela do łóżeczka turystycznego

Karuzela Magiczna Kraina od Tiny Love 

Karuzela tego producenta jest wartym rozważenia produktem. Jest to czarno-biała podróżna karuzela. Nadaje się do zamontowania w łóżeczkach turystycznych, fotelikach i wózkach. Jej szerokie zastosowanie sprawia, że jest to bardzo praktyczny model.

Czarno białe elementy zapewniają stymulację wzroku dziecka już od pierwszego dnia. Dodatkowo zapewnia dziecku kojącą muzykę — 5 różnych melodii grających przez 30 minut.

Wyjątkowo sympatyczne zwierzaki o dużych oczach zaciekawią każdego malucha. Wysokiej jakości materiały zapewnią bezpieczeństwo dziecku. Karuzela dedykowana dla dzieci już od pierwszego dnia życia.

Zalety Karuzeli od Tiny Love

Czarno-biała karuzela od tego producenta może zapewnić wiele radości i rozrywki dla każdego dziecka. Do jej głównych zalet należy:

 • praktyczność — zamiast kilku karuzeli można mieć jedną ulubioną, którą w prosty sposób można przepiąć np. to fotelika, doskonale się też sprawdzi w łóżeczku turystycznym,
 • uniwersalność — będzie stymulowała dziecko na każdym etapie, zainteresuje nawet 6-miesięczne dziecko,
 • czarno-białe elementy — idealnie sprawdzą się dla najmłodszych,
 • wysoka jakość wykonania — zapewni bezpieczeństwo i długi czas użytkowania,
 • ciekawe elementy — sympatyczne zwierzaki skupiające na sobie uwagę dziecka,
 • melodie — spokojna muzyka potrafi uspokoić większość dzieci. Ułatwia również zasypianie.

Karuzela do łóżeczka — dla kogo

Karuzela do łóżeczka może być zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jedni i drudzy mogą się cieszyć jej zaletami. Rodzicom ułatwi trochę zadanie, jakim jest opieka nad niemowlakiem.

Dziecku umożliwi odpowiedni rozwój i stymulację, pozwoli również na uspokojenie się. Jeżeli jakiś rodzić nadal zastanawia się nad zakupem takiej zabawki dla swojej pociechy, to powinien przemyśleć wszystkie korzyści, jakie się z nią wiążą. To nie tylko rozrywka w domu to także cenny gadżet wyjściowy pozwalający na zajęcie dziecka czymś w każdym momencie. Każdy rodzic wie, jak ciężkie bywają podróże z malcem i jak głośno potrafi manifestować swoje niezadowolenie. Tego typu akcesoria potrafią być nieocenione w takich przepadkach.

Wybierając karuzelę na prezent można mieć pewność, że prezent będzie trafiony. Tego typu gadżety są uniwersalne. Przydają się  w różnych okolicznościach, dziecko z nich szybko nie wyrośnie. Cieszą się dużą popularnością wśród rodziców i to już mówi samo za siebie. Więcej znajdziesz tutaj.

 

 

Autor:
Data dodania:
Data aktualizacji: 2022-03-28
Wczytuję komentarze ...
cancel