Jak ubrać siebie i dziecko na wycieczkę górską

W góry najlepiej ubrać się na cebulkę - czyli jak?

Ubierając się na górskie wycieczki, należy pamiętać o zasadzie "na cebulkę". Co to dokładnie oznacza? Otóż warto zadbać o to, aby mieć na sobie nieco więcej warstw, lecz aby tworzyły je stosunkowo cienkie ubrania. Tej samej zasady powinniśmy przestrzegać, dobierając ubrania na wiosnę oraz na jesień. Dlaczego? Ponieważ o wiele trudniej wtedy o przegrzanie czy wychłodzenie organizmu. W razie potrzeby możemy zdjąć z siebie bądź z dziecka kolejne warstwy, i na odwrót - gdy zaczyna robić się nieco chłodniej, możemy ubrać na siebie kolejne elementy garderoby. Pamiętajmy, aby na wycieczki górskie wybierać wysokiej jakości odzież, która dostosowana jest do trudnych warunków, panujących zwłaszcza w wyższych partiach gór. Dobrym wyborem będą ubrania marki Fjallraven.

Jak ubrać dziecko w góry?

Dobór odpowiednich ubrań dla dziecka podyktowany jest przede wszystkim warunkami atmosferycznymi. Zwróćmy uwagę, że maluchy powinny mieć na sobie dobrej jakości bieliznę - w chłodniejsze dni dobrze jest postawić na modele termoaktywne. Maluszki możemy ubrać w body z długim bądź krótkim rękawem oraz spodenki, starszym dzieciom do spodni wystarczy koszulka - najlepiej wykonana z lekkich, przewiewnych materiałów. W razie potrzeby dobierzmy do tego bluzę. Na cieplejsze dni takie zestawienie wystarczy, choć oczywiście musimy spakować do plecaka kurtkę przeciwdeszczową. 

Maluszków nie warto ubierać zbyt grubo, gdyż większość czasu spędzą w nosidle, przytulone do rodzica, przez co będzie im ciepło. Nie zapomnimy o czapce, która chroni przed słońcem bądź przed wiatrem. Starszaki powinny mieć na sobie wygodne skarpety oraz buty trekkingowe (w sklepach dostępne są modele we wszystkich rozmiarach, dla chodzących dzieci), młodszym dzieciom zapewnijmy natomiast ciepłe obuwie chroniące stópki przed wiatrem i zimnem.

Jak się ubrać na górską wyprawę?

Zazwyczaj rodzice przywiązują dużą wagę do tego, co podczas wyprawy górskiej ma na sobie dziecko, lecz jednocześnie nie mogą zapominać o sobie. Jak się ubrać na wycieczkę w góry? Przede wszystkim pamiętajmy o wygodnych spodniach oraz o koszulkach, które możemy znaleźć tutaj https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/t-shirty-i-topy-damskie.html. W chłodniejsze dni wybierzmy ponadto bieliznę termoaktywną, która zapewni nam odpowiedni poziom komfortu termicznego. Dobierzmy do tego ciepłą, lecz lekką bluzę. Do plecaka spakujmy natomiast kurtkę przeciwdeszczową, która ochroni nas także przed wiatrem.

Nie zapomnijmy o butach trekkingowych, które będą idealne nawet na długie, górskie wyprawy. Jeśli wybieramy się w podróż z małym dzieckiem, które będzie wymagało noszenia w nosidle, możemy odjąć sobie jedną warstwę odzieży, zwłaszcza jeśli standardowo wybieramy aż 4 bądź 5 warstw, co ma miejsce szczególnie w chłodne dni. Pamiętajmy o tym, aby wziąć ze sobą pojemny plecak, w którym będziemy mogli przenosić odzież, gdy zrobi nam się za ciepło. Jeżeli nasza pociecha nie posiada jeszcze własnego plecaka, musimy wybrać większy model,, w którym zmieścimy rzeczy zarówno swoje, jak i dziecka.

 

Jak ubrać siebie i dziecko na wycieczkę górską
Jak ubrać siebie i dziecko na wycieczkę górską


Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel