Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jakie kosmetyki stosować na co dzień, aby mieć pewność, że produkt nie wywoła podrażnień?

Dbając o skórę dziecka warto pamiętać o 3 podstawowych zasadach pielęgnacji. Po pierwsze ważne jest dokładne oczyszczenie skóry dziecka np. w czasie kąpieli, a następnie właściwe nawilżenie skóry dobrej jakości kosmetykami, a także odpowiednie odżywienie skóry wspomagane np. witaminami. Bardzo istotne są też produkty, których używamy do prania ubranek dziecka. Powinny one być antyalergiczne i jak najbardziej naturalne. Ubranka dziecka powinno się prać w temperaturze maksymalnie 40 stopni. Same ubranka powinny być wykonane z bawełny, lepiej unikać cekinów czy dużych guzików, które mogą zranić dziecko. Dziecka nie należy też przegrzewać, gdyż może wtedy dojść do podrażnień skóry czy pojawienia się potówki.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji dziecka?

Kosmetyki dla dzieci muszą przede wszystkim być wysokiej jakości i zawierać tylko naturalne składniki. Warto wybierać produkty z odpowiednimi certyfikatami i testowane dermatologicznie. Przed użyciem jakiegokolwiek produktu, warto najpierw sprawdzić na fragmencie skóry dziecka, czy kupiony preparat nie wywołuje reakcji alergicznej. Warto postawić na produkty, które w swoim składzie mają nawilżającą glicerynę, olejki pochodzenia roślinnego, pantenol o działaniu łagodzącym i regenerującym, a także witaminę E i niacynamid czyli pochodną witaminy B3, która ma m.in. działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i nawilżające. Najlepsze dla dzieci będą kosmetyki pozbawione zapachu, dzięki temu będzie mniejsze prawdopodobieństwo wywołania alergii. Produkty dla dziecka nie powinny też zawierać alkoholu oraz parabenów. Skórę dziecka należy jak najczęściej nawilżać, gdyż szybko traci ona wilgoć i staje się sucha. Kapiąc dziecko warto stosować emulsję lub olejek do kąpieli dla dzieci. W przypadku bardzo małych dzieci z pewnością przyda się też krem na odparzenia. Dla starszych dzieci niezbędny będzie szampon do włosów. Musi on być przede wszystkim łagodny dla oczu, aby nie wywołać podrażnień i szczypania.

Chroń skórę dziecka przed słońcem

Choć słońce ma wiele pozytywnych właściwości, dostarcza cennej witaminy D i poprawia samopoczucie, to długie przebywanie na słońcu może być niebezpieczne, zwłaszcza dla dziecka. Dbając o delikatną skórę malucha koniecznie trzeba regularnie zabezpieczać ją przed promieniowaniem słonecznym. Najlepiej jeśli dziecko w ogóle nie będzie przebywać na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia czyli od 12 do 15. Jeśli dziecko jest jednak narażone na działanie słońca, to koniecznie trzeba zadbać o nakrycie głowy, a skóra dziecka musi być chroniona kremami z filtrem o wysokim stopniu ochrony, co najmniej SPF50. Warto wybrać produkt specjalnie dedykowany dzieciom, który będzie odbijał promienie słoneczne, unikając ich wnikania w skórę. Kosmetyk do opalania powinien też łatwo się wchłaniać, a także być wodoodporny. Dla komfortu dziecka można postawić na kosmetyk w piance lub aerozolu, zamiast klasycznego kremu. Po pobycie na słońcu skórę trzeba odpowiednio nawilżyć np. balsamem.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel