Hotel przyjazny dzieciom

Wybierając się na wakacje z całą rodziną, podczas wyboru noclegu, skupiamy naszą uwagę nie tylko na atrakcjach w okolicy. Równie ważne jest to, co dany hotel oferuje dla naszych dzieci. Sprawdźmy więc, na jakie urozmaicenia dla dzieci decydują się właściciele hoteli. Czy warto inwestować w takie rozwiązania? Sprawdźmy.

Animacje dla dzieci 

Nie ukrywajmy, wybierając się na wakacje z dziećmi, my — jako rodzice — nie myślimy o tym, że spędzimy z naszymi pociechami każdą chwilę. Nie zrozummy się źle, oczywiście dla każdego własne maluchy są ważne, ale chwila wytchnienia na wakacjach jest równie ważna, prawda? 

Dlatego z ratunkiem przychodzi nam hotel dla dzieci, mający w swojej ofercie przeróżne atrakcje. Jedną z nich stanowią właśnie animacje. 

Zajęcia animacyjne prowadzone są w określonych porach, zazwyczaj popołudniowych. Mogą brać w nich udział dzieci powyżej 3. roku życia. Gama zabaw jest szeroka — od zajęć plastycznych (rysunek, tworzenie kukiełek, origami), taneczno-ruchowych, po przeróżne konkursy z drobnymi upominkami. 

Różnorodność atrakcji zależy od prowadzących zabawy oraz możliwości hotelu. W niektórych miejscach nawet się spotkać z grupowym wyjściem na hotelowy basen. Takie urozmaicenia na pewno mogą przypaść do gustu naszym latoroślom. 

Praca z animatorami pozwoli dzieciom na rozładowanie swojej energii i rozwój umiejętności, zarówno ruchowych, jak i manualnych. Z wartościowo prowadzonych zajęć, pociechy mogą wyciągnąć naprawdę dużo. 

Kąciki zabaw 

Specjalnie wydzielone strefy zabaw lub osobne pokoje do gier, dobrze sprawdzają się zarówno wśród młodszych dzieci, jak i starszych. Wszystko zależy od tego, jak dane pomieszczenia zostały wyposażone. 

Kącik z domem dla lalek i samochodzikami? To idealne miejsce dla maluchów. Często możemy zauważyć je w jadalni. Gdy dzieci zjedzą swój posiłek, lecą się bawić, a w tym czasie rodzice mogą spokojnie skonsumować swój obiad, równolegle mając na oku pociechy. 

Pokoje zabaw, czy inaczej pisząc — salony gier, mogą mieć na wyposażeniu stół do bilarda, ping-ponga czy popularne planszówki. Do tego piłkarzyki, PlayStation — i mamy z głowy dzieciaki na cały okres wyjazdu. Tak naprawdę takie miejsca sprawdziłyby się i dla dorosłych, ale starsze dzieci równie chętnie spędzają w nich czas. 

Baseny zewnętrzne i wewnętrzne 

Niektóre hotele posiadają w swojej ofercie kompleksy basenowe, a nawet aqua parki. W takich miejscach zazwyczaj wydzielone są strefy dla młodszych dzieci, np. brodziki i zjeżdżalnie.

Starsze pociechy mogą oddać się zabawie na sztucznej rwącej rzece, pontonowych zjeżdżalniach, czy nurkując w basenie rekreacyjnym. 

Decydując się na hotel z pełną strefą basenową, musimy barć pod uwagę fakt, iż może być on zatłoczony — zwłaszcza w sezonie. Dlatego w takim miejscu należy być gotowym na to, że zdecydowanie nie będzie to cichy i spokojny wypoczynek — przynajmniej w czasie wizyty na basenach. 

Inne atrakcje 

Przeszukując ofertę hoteli, w których dzieci nie będą miały czasu na nudę, zauważyliśmy, że właściciele miejsc noclegowych często decydują się na wybudowanie torów do kręgli. Oczywiście nie będą stanowiły one atrakcji dla najmłodszych, ale na pewno zaciekawią starsze dzieci. Kręgle to dobry pomysł na rodzinne spędzenie popołudnia. 

Sale sportowe, boiska, wypożyczalnie rowerów. Ruch i rekreacja na wakacjach są równie ważne, co bierny odpoczynek. Dlatego w ofertach hoteli często możemy spotkać tego typu oferty. Trening strzelania karnych z synem? To brzmi jak plan. 

Udogodnienia dla dzieci 

Musimy pamiętać, że hotel przyjazny dzieciom nie opiera się wyłączenie na atrakcjach. Na wyposażeniu takiego miejsca, powinny znajdować się również akcesoria, które umożliwią codzienne funkcjonowanie malucha. 

Krzesełko do karmienia, aby nasza pociecha mogła bezpiecznie zjeść posiłek. Do tego kolorowe, plastikowe naczynia, by zachęcić dziecko do jedzenia. 

W pokoju — łóżeczko dziecięce, podgrzewacz do butelek, wanienka do kąpieli, zabezpieczenie kontaktów — to podstawa hotelu przyjaznego dzieciom.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel