Dlaczego warto wziąć apteczkę na trasę z dzieckiem?

Myślę, że nie trzeba Was przekonywać dlaczego warto zabrać na wycieczkę z dziećmi zestaw środków opatrunkowych. Nasze doświadczenie niestety podpowiada nam, że zawsze, kiedy o niej zapomnimy to na pewno "coś" się wydarzy... Tymczasem niepozorny plasterek potrafi zdziałać prawdziwe cuda i uratować dobry humor na rodzinnej wycieczce!

Apteczka turystyczna na wycieczkę
Apteczka turystyczna na wycieczkę

Zabieramy apteczkę na wycieczkę!czyli co włożyć do rodzinnej apteczki turystycznej?

Apteczka turystyczna - zawartość obowiązkowa

Po pierwsze wszelkie materiały opatrunkowe i środki do dezynfekcji. Możecie skorzystać z gotowych zestawów, lub skompletować je sami. Sprawdźcie np. tu: apteczki i materiały opatrunkowe na wapteka.pl.

Najwygodniej dezynfekować rany środkami w sprayu (nie dotykamy rany, nie zużywamy gazików). Po wyschnięciu nakładamy "magiczny plasterek", albo sięgamy po...  plaster w aerozolu! To najnowszy i bardzo praktyczny sposób na zabezpieczenie ran przed zabrudzeniem (znajdziecie go też pod nazwą opatrunek ochronny z tworzywa sztucznego spray).

Apteczka turystyczna na wycieczkę
Apteczka turystyczna na wycieczkę

Dodatkowe akcesoria, które przydadzą się na wypadek zadrapań i ran to żel antybakteryjny (do umycia rąk osoby opatrującej ranę), jednorazowe rękawiczki, przylepiec w rolce i opatrunek jałowy (tam gdzie plasterek nie da rady), kawałek bandaża elastycznego oraz sól fizjologiczna w ampułkach (do przepłukania rany lub np. oka).

Bzzz... czyli walczymy z owadami i ukąszeniami

Koniecznie zabezpieczcie się przed uciążliwymi komarami, meszkami, osami i przede wszystkim: kleszczami. Zabierzcie ze sobą w trasę sprawdzony środek odstraszający owady (spryskanie się przed wycieczką może nie być wystarczające na kilkugodzinną wyprawę). A jeśli już coś nas złapie, ugryzie, czy ukąsi warto mieć  przy sobie żel łagodzący pieczenie i swędzenie oraz przyrząd do bezpiecznego usuwania kleszczy (pamiętajcie o dezynfekcji miejsca "po kleszczu").

Apteczka turystyczna na wycieczkę
Apteczka turystyczna na wycieczkę

...i jeszcze zestaw do wypadków nadzwyczajnych

Co jeszcze może zdarzyć się na wycieczce? Właściwie wszystko... Warto mieć przy sobie leki, które zażywamy na stałe lub doraźnie (np. przeciwalergiczne), coś przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przeciwbiegunkowego (np. węgiel aktywny).

Na koniec pamiętajcie, aby apteczkę spakować do plecaka tak, aby była dobrze izolowana od działania od słońca (aerozole i leki nie lubią przegrzania). A może przy okazji kompletowania zawartości apteczki na rodzinną wycieczkę uzupełnicie też domowe zapasy?

Apteczka turystyczna na wycieczkę
Apteczka turystyczna na wycieczkę

Przegląd domowej apteczki

Czy nic się nie przeterminowało, a może coś trzeba uzupełnić? Warto zastanowić się też, czy nie brakuje nam np. niezbędnych witamin. Zapewne słyszeliście nieraz o suplementacji witaminy D3, a czy wiecie dlaczego potrzebna jest nam witamina B6? Co wiecie o witaminach K i K2? Zajrzyjcie do artykułu: ilość witaminy K2 w diecie – witamina K i K2 – gdzie ją znaleźć, jej znaczenie i wpływ na nasze zdrowie.

Życzymy dużo zdrowia oraz bezpiecznych i bezwypadkowych tras!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel