Buty na zimowe wycieczki dla aktywnych chłopców

Dzieci mogą czerpać prawdziwą radość z przebywania na świeżym powietrzu nawet zimą, ale warunkiem dobrej zabawy w czasie mrozu są odpowiednie buty. Nie wystarczy tu jednak pierwsza lepsza para kozaków. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie kryteria muszą spełniać modele dla chłopców, czytaj dalej.

Buty dla chłopców, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego opiekunowie często ulegają prośbom o zakup świecących modeli, które niewiele mają wspólnego ze wskazaniami ortopedów. Chcąc kupić parę trzewików, śniegowców czy trekkingów, musisz przede wszystkim dobrze dobrać rozmiar. Warto zwrócić uwagę także na szerokość noska, która powinna umożliwiać swobodną pracę paluszków w czasie chodzenia. Poza tym bardzo ważna jest podeszwa. Zimowe obuwie musi mieć nie tylko bieżnikowaną, ale także miękką gumę, która zgina się, gdy dziecko stawia kolejne kroki. Buty zimowe chłopięce spełniające wszystkie kryteria znajdziesz w internetowym lub stacjonarnym sklepie CCC. Ta sieć obuwnicza może zaoferować ci szeroki wybór modeli dla najmłodszych, które z pewnością spodobają się Twojemu dziecku. 

Buty zimowe dla chłopca w praktycznym kolorze

Gdy znajdziesz już obuwie, które spełnia wyżej wymienione warunki, możesz skupić się na wyglądzie cholewki. Przede wszystkim pamiętaj, że mali chłopcy są bardzo aktywni i raczej nie będą martwić się o ewentualne plamy z błota na beżowym zamszu. Właśnie dlatego najlepiej wybierać wersje w nieco ciemniejszych, praktyczniejszych kolorach. Brąz, granat i czerń sprawdzą się tu fantastycznie. Jeśli chodzi natomiast o materiał, dobrze egzamin zda skóra naturalna, jednak zimą nie jest ona konieczna. Dużo ważniejsza będzie dobrej wysokiej wyściółka, która odizoluje stopę od niskich temperatur. W przypadku maluchów warto zwrócić uwagę również na sposób zapięcia trzewików lub śniegowców. Przedszkolak doskonale poradzi sobie z rzepami, ale zamki oraz sznurówki mogą sprawić mu kłopoty. 

Buty dziecięce na zimę w idealnym rozmiarze

Dobranie odpowiedniej długości wkładki butów dla pociechy to prawdziwe wyzwanie. Kupując obuwie przez internet, trzeba dokładnie zmierzyć stopę dziecka i na tej podstawie dobrać najlepszą opcję z tabeli rozmiarów danego producenta. Pamiętaj jednak, że w dziecięcych bucikach konieczny jest niewielki zapas. Im dziecko lepiej chodzi, tym większa może być wolna przestrzeń, ale pamiętaj, że nie powinna ona być mniejsza niż 0,7 cm i większa niż 1,2 cm. Gdy wybierasz się do sklepu stacjonarnego, możesz skorzystać też z pomocy w postaci patyczka o długości stopy dziecka. Wkładając taki patyczek do buta, z łatwością sprawdzisz, ile miejsca pozostanie we wnętrzu trzewika. Nie obawiaj się jednak zakupów online, ponieważ masz prawo do odesłania nietrafionego rozmiaru w ciągu 14 dni od doręczenia paczki. W tej sytuacji jednak obuwie musi być w idealnym stanie, co znaczy, że dziecko nie może w nim wychodzić na zewnątrz. 

Dobre buty zimowe dla dziecka to suma wielu czynników, jednak możesz być pewny, że warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie idealnej pary. W takim perfekcyjnie dobranym obuwiu twój syn niezależnie od wieku chętnie będzie spędzał czas na świeżym powietrzu mimo mrozu. To z pewnością pozytywnie wpłynie na jego odporność. Nie czekaj więc z zakupami i jeszcze dzisiaj zacznij szukać trzewików lub śniegowców, które spełnią wszystkie kryteria. 

 

Buty zimowe chłopięce
Buty zimowe chłopięce
Buty zimowe dla chłopców
Buty zimowe dla chłopców
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel