6 pomysłów na edukacyjny prezent dla 2-latka!

Zastanawiasz się jaki prezent wybrać dla dwulatka, aby sprawił mu niebywałą radość, a dodatkowo rozwijał jego kreatywność i uczył poznawania świata? Warto pamiętać, że podczas wyboru należy kierować się wieloma zasadami, ponieważ zabawki dla dwuletniego dziecka powinny być bezpieczne, odpowiadać wymaganym normom, powinny być certyfikowane, a dodatkowo, żeby sprawiać dziecku radość, powinny być niezwykle interesujące.

6 pomysłów na edukacyjny prezent dla 2-latka!

Kreatywne zabawki na topie

Na rynku istnieje ogromny potencjał pomysłów na zabawki dla dziecka. Jednak warto wiedzieć, że okres dwóch lat, to czas kiedy w maluchu pojawia się potrzeba samodzielności i niezależności, dlatego najlepszym pomysłem na prezent dla niego będą zabawki, dzięki którym sam będzie potrafił coś stworzyć. Idealnym prezentem będą klocki, które będą wyzwalały w nim kreatywność i możliwość poznawania świata. Fantastycznym pomysłem będzie zestaw klocków LEGO® DUPLO® Alfabetowe Miasto. Ten zestaw zawiera 87 elementów. Jest to kolorowy zestaw, który da mnóstwo zabawy i rozwinie umiejętności tworzenia, a jednocześnie będzie pierwszą stycznością z literami. Za sprawą budowania ciekawych obiektów i tworzenia scen, dzieci będą mogły uczyć się alfabetu i poznawać nietypowe kształty. Na uwagę zasługuje także zestaw LEGO® DUPLO® Poznaj kulturę chińską. Ten zestaw klocków LEGO® DUPLO® zawiera 124 elementy. Za sprawą tego zestawu rodzice ze swoimi pociechami mogą poznawać styl życia mieszkańców Chin, jednocześnie odkrywając nową tradycję tamtych rejonów.

Wyjątkowy prezent dla 2-latka

Dzieci w wieku około dwóch lat czują silną potrzebę przebywania wśród znanych im osób i potrzebują uwagi, a także cenią wspólną zabawę, dlatego bardzo chętnie naśladują starsze osoby i towarzyszą im w codziennych, domowych czynnościach. Idealnym prezentem dla 2-latka będzie zestaw LEGO® DUPLO® Dzikie zwierzęta świata, w którym miłośnicy fauny i flory będą mogli budować piękną roślinność, a także zwierzęta. W zestawie znajduje się 141 elementów, które będą stanowiły fantastyczną formę spędzania wolnego czasu. Dzięki prostym konstrukcjom, dzieci zyskują pewność siebie podczas budowania, a jednocześnie mogą kreatywnie spędzić czas ze swoimi rodzicami, co jest niezwykle istotne w tym okresie. Ponadto zestaw zawiera wiele różnorodnych elementów, które pomogą w poznawaniu otaczającego świata. 

Na rynku jest dostępnych szereg różnorodnych modeli klocków, które mogą stanowić prezent dla 2-latka. Jednak decydując się na konkretny produkt, warto postawić na taki, który będzie rozwijał jego umiejętności, pasje, a także nakłaniał do kreatywnej zabawy. Należy pamiętać, że dwuletnie dziecko to mały odkrywca, którego fascynuje otaczający świat. Niezwykle istotne jest u niego rozwijanie już nabytych umiejętności oraz kształtowanie nowych zainteresowań, poprzez kształty, kolory, tekstury. Prezent dla 2-latka powinien pomóc mu w rozwijaniu tych zainteresowań i wspierać nabyte już umiejętności. Z pewnością zestaw LEGO® DUPLO® Ogród uprawowy, w którym dziecko znajdzie 43 różnorodne elementy do budowania warzyw, owoców to zabawka edukacyjna, która uczy maluchy jak wyglądają i rosną warzywa oraz owoce. Taka zabawka rozwija jego umiejętności motoryczne oraz poznawcze. W zestawie znajduje się pomidor, marchewka, arbuz, kwiaty, dzikie zwierzęta, drzewa, a także chmurki, tęcza i elementy zwiastujące pogodę. Zabawa z tymi klockami będzie niezwykle kreatywna i da dużo radości. Z pewnością ten zestaw klocków wpłynie na rozwijanie wyobraźni malucha oraz pozwoli na miłe spędzenie czasu z rodzicem. Ponadto, będzie idealnym prezentem dla dzieci, które kochają przyrodę. Rodzice, którzy podchodzą do zabawy w wartościowy sposób powinny wziąć ten zestaw pod uwagę planując prezent dla 2-latka.

Inne zestawy LEGO® DUPLO® jako prezent dla 2-latka

Wspaniałym prezentem dla dwulatka będzie ogromny zestaw klocków LEGO® DUPLO® Mój świat XL. To zestaw, w którym znajduje się aż 480 elementów, dzięki którym można konstruować przeróżne budowle: wieże, obiekty inżynieryjne, mosty, domy, kolumny. Znajdują się w nim samochody, ciuchcia oraz figurki. Klocki LEGO® DUPLO® dedykowane są dla dzieci od drugiego roku życia, dlatego będą stanowiły idealny prezent na jego urodziny, bądź inną okoliczność. Ponadto zagwarantują świetną przygodę dla miłośników konstruowania, jednocześnie będą pobudzały wyobraźnię i zdolności motoryczne dzieci.

Fantastycznym prezentem dla 2-latka będzie także zestaw LEGO® DUPLO® Budowa. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom dużych samochodów ciężarowych, a także obiektów inżynieryjnych. Zestaw zawiera 61 elementów, z których dzieci mogą tworzyć wspaniałe obiekty budowlane. Za sprawą koparki, dźwigu czy betoniarki, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel