Sądecki Park Etnograficzny

B. Wieniawy-Długoszewskiego 83B
33-300 Nowy-Sącz
call tel. 18 44144 12 wew. 106     link www.muzeum.sacz.pl

check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
W Sądeckim Parku Etnograficznym, oddziale Muzeum Okręgowego w nowym Sączu na terenie 20ha zobaczymy zabudowania różnych grup etnicznych Sądecczyzny, w tym dwór szlachecki, 3 drewniane świątynie (katolicką, grekokatolicką i protestancką), wiejską szkołę, wnętrza chat.

W domach otwartych dla zwiedzających dyżurują pracownicy muzeum, którzy ciekawie opowiadają o wyposażeniu chat, odpowiadają na pytania zwiedzających.

Polecamy skorzystać z rodzinnego przewodnika i zagadek dla dzieci! (osobne wersje dla wchodzących wejściem głównym oraz od strony ul. Lwowskiej tj. Miasteczka Galicyjskiego)

Do skansenu można dojechać albo od strony ul. B. Wieniawy Długoszewskiego (turyści indywidualni) lub od ul. Lwowskiej (turyści indywidualni, grupy, dojazd komunikacją miejską).

Większość ścieżek jest zacienionych, przejęcie do osady kolonistów józefińskich i Miasteczka Galicyjskiego prowadzi przez niewielki lasek. Ścieżki przejezdne dla wózków (poza zejściem do osady romskiej). Wejścia do chat po schodach lub przez wysokie progi - spore utrudnienie dla wózków dziecięcych i inwalidzkich.

W upalne dni warto pamiętać, że wnętrza drewnianych chat są bardzo chłodne - warto zabrać coś do zarzucenia.

Przy wejściu od strony ul. Wieniawy Długoszewskiego niewielka kawiarenka (napoje, słodycze, proste dania barowe - pierogi, naleśniki, bigos, pieczona kiełbasa) oraz toalety. W sąsiednim Miasteczku Galicyjskim- restauracja: Gospoda Galicyjska.
Autor:
Data dodania:

Wiecej w regionie Nowy Sącz


Wczytuję komentarze ...
cancel