Zagrać w Puszczę

Gra PUSZCZA BIAŁOWIESKA wydana przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce we współpracy z Tomaszem Samojlikiem i Oficyną Multico to sprytne połączenie klasycznej przygodowej planszówki z quizem wiedzy o Puszczy, jej historii i niezwykłych mieszkańcach.

hourglass_emptyCzas: 20 minut
face Wiek: 4+
supervised_user_circle Ilość graczy: 2-5
casino Wydawca: Egmont


W pudełku, poza planszą, znajdziemy 8 pionków-figurek (wilk, sarna, zając, żubr, ryś, dzik, lis i bóbr) i aż 120 kart z pytaniami i 3 wariantami odpowiedzi (rozwiązania są na osobnej kartce).Gry, w których kolejne rzuty kostką prowadzą nas od startu do mety mają wiele plusów: reguły są tak proste, że właściwie nie trzeba ich tłumaczyć, tym bardziej czytać skomplikowanych zasad rozgrywki. Prawie 100% losowość sprawia, że młodsi gracze mają w zasadzie takie same szanse co dorośli. Po drodze czekają na nas przygody: 4 miłe i 7 niemiłych oraz liczne pytani quizoweO ile sama mechanika gry łatwa, pytania bywają trudne trudne: z historii Puszczy i parku narodowego, gatunków grzybów, porostów, rzadkich ptaków i bezkręgowców. Karty sprawdza m.in. czy znacie np. rok utworzenia Lasów Państwowych i rok wybudowania Dworku Gubernatora? Czy wiecie, czy symbolem siły i wytrwałości jest dąb, osika czy grab, albo co oznacza, że drzewo jest pomnikiem przyrody, jak długo rosną rogi u żubrów, jaki kolor mają kwiaty czosnku niedźwiedziego, jaka jest powierzchnia Białowieskiego Parku Narodowego w hektarach…?

W przypadku gry z młodszymi dziećmi w gry quizowe mamy opracowane kilka swoich sposobów na rozgrywkę: np dzielimy pytania, wybieramy tylko cześć i czytamy je przed grą razem z odpowiedziami (wtedy grając ćwiczymy pamięć), czasami młodszym dajemy dwie szanse na prawidłową odpowiedź, albo dzielimy karty na dwie kupki: łatwiejsze dla młodszych i trudniejsze dla starszych.

Bez względu przyjęte zasady - wiedza, która pozostanie w mniejszych i większych główkach jest zawsze bezcenna!
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel