Wyprawy żubra Pompika. Żubrza góra

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Babiogórski Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem celem żubrów staje się Królowa Beskidów: Babia Góra, którą Pompik chętnie nazwałby po swojemu „Żubrzą górą” A przy okazji: czy profil najwyższego beskidzkiego szczytu nie przypomina Wam aby żubrzego grzbietu?. Według Pomruka największą atrakcją parku narodowego będzie skosztowanie rzadkiej, chronionej rośliny: okrzynu jeleniego. Jak myślicie, czy ma on coś wspólnego z okrzykiem jeleni?A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Cała rodzina wyrusza na wyprawę oczekując nowych odkryć: nowego smaku, nowej nazwy, nowego dźwięku. Tymczasem okazuje się, że najważniejsze jest wspólnie cieszyć się rodzinną wyprawą – oto największa atrakcja tego (i nie tylko!) parku narodowego.W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem o odgłosach zwierząt:Żubr Pompik. Wyprawy. Żubrza góra;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

UWAGA! W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Park Narodowy Gór Stołowych. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel