Wodospad muflona. Karkonoski Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Karkonoski Park Narodowy ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry pierwszy raz trafiają w prawdziwe góry! Zobaczą też skryte wśród gór jezioro. Zmęczona Polinka stwierdzi, że „góra jak góra..” jednak jej uwagę zwróci niepozorny kwiat: goryczka trojeściowa. Żubrza rodzina spotka też pewne obce zwierzę: muflona. Tylko, czy dla tutejszych mieszkańców oni sami też nie są „obcy”?

A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Tym razem tematem przewodnim staje się obcość. Okazuje się, że to, co nas dziwi i wydaje się obce może nie być oczywiste dla innych. A poza tym, czy obce, dziwne i inne oznacza coś złego? Przecież wszyscy się różnimy, a kiedy pozna się kogoś „obcego”… to właśnie przestaje on być obcym, prawda?


W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem poznamy „obce gatunki” : daniela, piżmaka, muflona i jenotaŻubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona;
Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

UWAGA! W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Karkonoski Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel