Ptasie stado. Park Narodowy „Ujście Warty” z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Parku Narodowego „Ujście Warty” ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry spędzą czas w ptasim towarzystwie: najróżniejsze gatunki ptaków wodnych to bowiem najbardziej charakterystyczni mieszkańcy podmokłych łąk. Żubry początkowo dziwią się w jakim tłumie i ścisku żyją gęsi zbożowe, ale może to jednak ma sens?

W ten sposób ptakom łatwiej zdobywać pożywienie, a także bronić się przed wrogami – kormorany mają na to pewien „śmierdzący sposób”, o czym Pomruk przekona się na własnym grzbiecie…
Wkładka z podstawowymi informacjami nt. klucza gęsi

A czego jeszcze nauczą się żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Jakie zalety ma przebywanie w grupie? Czy żubrom również milej się żyje w stadzie niż w samotności? Czy uda im się uformować „klucz żubrów” na przykładzie ptasiego?Żubr Pompik. Wyprawy. Ptasie stado; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

Nasi szpiedzy też zwiedzili Park Narodowy Ujście Warty i przeszli trasę "Ptasim szlakiem" - zajrzyjcie koniecznie do ich relacji!

Fot. Agnieszka Rychła

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Park Narodowy „Ujście Warty”. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel