Dziarskie puszczyki. Wielkopolski Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Wielkopolskiego Parku Narodowego ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.



Tym razem żubry wędrują po pagórkach, a nawet wspinają się na swój pierwszy szczyt: Osową Górę (uwaga: przed nimi jeszcze wszystkie górskie parki narodowe!). Po drodze spotkają trzy małe, dziarskie puszczyki i… tajemniczy niby-patyk:





A czego jeszcze nauczą się małe żuberki, a razem z nimi mali czytelnicy? Tym razem tematem przewodnim staje się samodzielność. Zarówno małe żuberki, jak i trójka puszczyków czują się już całkiem gotowi na samodzielną wyprawę. Czy warto odważyć się na taki krok, czy może jednak lepiej uczyć się samodzielności „po kawałku”?


W środku jak zwykle: wkładka z ciekawostkami, tym razem oczywiście o niezwykłych puszczykach!



Żubr Pompik. Wyprawy. Dziarskie puszczyki; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

UWAGA! W artykule W POLSKĘ BEZ PLECAKA znajdziecie więcej książek i gier, dzięki którym lepiej poznacie różne polskie miasta i regiony. Zajrzyjcie koniecznie!


PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Wielkopolski Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel