Dumny Bielik. Woliński Park Narodowy z Pompikiem

„Myśleliście, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach? Otóż nie! Te ciekawskie zwierzęta często opuszczają leśne gęstwiny, by poznawać świat” – takimi słowami zaczyna się każda z książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Podobnie jak w kolejnych częściach cyklu przyroda ‒ w tym wypadku Wolińskiego Parku Narodowego ‒ staje się tłem dla przygód sympatycznej żubrzej rodziny: żubra Pompika, jego siostry Polinki i rodziców Porady i Pomruka.Tym razem żubry muszą się przeprawić na wyspę. Zobaczą nadmorskie klify i Jezioro Turkusowe, sprawdzą jak pięknie pachnie wiciokrzew pomorski, poznają tytułowego dumnego bielika i sympatyczną, skromną fokę szarytkę.
Wkładka z podstawowymi informacjami nt. orła bielika

A czego jeszcze nauczą się żuberki, a razem z nią mali czytelnicy? Co to znaczy, że ktoś za bardzo się przechwala i chce być zawsze „NAJ”? Czy miło spędza się czas w towarzystwie takiego zarozumiałego osobnika? Nie da się ukryć, że każdy lubi być czasem pochwalony…Na ostatniej stronie, podsumowującej zdobyte wiadomości, autor dodał małą prośbę: „Pochwal dziś swojego tatusia! Powiedz coś miłego swojej mamusi” – dziękuję w imieniu wszystkich dumnych (jak bieliki), a jednocześnie skromnych (niczym foka szarytka) rodziców!Żubr Pompik. Wyprawy. Dumny bielik; Tekst i ilustracje: Tomasz Samojlik;
Wydawnictwo Media Rodzina

Więcej o serii „Żubr Pompik. Wyprawy” przeczytacie w artykule:
PRZYRODA i PRZYGODA. Parki narodowe dla przedszkolaków

PS.
Czy poznaliście może na takim tle sportretowaliśmy WYPRAWY ŻUBRA POMPIKA? Tak, to wydana pod naszym patronatem MAPA POLSKI DLA DZIECI, a dokładniej jedna z jej kart edukacyjnych. Możecie na niej sami rozpoznać, zaznaczyć i podpisać m.in. Woliński Park Narodowy. Jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Więcej o mapie możecie przeczytać w naszej recenzji: Zabawa z geografią. Mapa Polski dla dzieci .


Więcej książek o Bałtyku dla dzieci:


Więcej książek, z którymi odbędziecie domową podróż znajdziecie w naszych cyklach recenzji:Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel