7 x Gdańsk dla starszaków

Gdańsk to bez wątpienia miasto niezwykłe! Żeby lepiej poznać jego tajemnice przyda się Wam więc niezwykły przewodnik!

Książka 7 x Gdańsk to właściwie opowieść przygodowa, w której każda proponowana i opisywana trasa dostarcza wiele wrażeń nie tylko bohaterom, ale i czytelnikom.Na każdy z rozdziałów składa się narracja o przygodach przewodnika Tomka oraz dwójki młodych turystów: Mai i Filipa, najczęściej w atrakcyjnej formie komiksu. Ponadto oczywiście podstawowe informacje o pokonywanej przez nich trasie i jej atrakcjach (w tym mapa, czas przejścia), a także osobno opisane legendy i nie mniej ważne zagadki i zadania do poszczególnych zwiedzanych punktów.

Część ilustracyjna jest równie bogata: komiks, fotografie budynków i eksponatów, reprodukcje obrazów, czytelne plany i mapy. Zobaczcie sami:Całość zredagowana jest tak zgrabnie, aby zatrzymać uwagę starszego kilkulatka lub młodszego kilkunastolatka. Na pewno nie znajdziecie tu ani jednego nudnego fragmentu! Na wypadek gdyby ktoś chciał jeszcze dowiedzieć się jeszcze więcej wydawnictwo przygotowało specjalną aplikację, uruchamiającą się po zeskanowaniu wybranych stron. Poza typowo miejskimi trasami czeka na nas coś ekstra: trasy „kajakiem po Gdańsku” oraz „rowerem wzdłuż plaży”. Oczywiście obie, podobnie jak pozostałe, obfitują w ciekawostki i zadania!7 x GDAŃSK. Przewodnik dla młodych odkrywców
UWAGA! Dostępna jest też wersja w j. angielskim (tłum. M. Topa):
GDAŃSK. A Guidebook for Young Explorers
Tekst: Tomasz Małkowski, ilustracje: Bartłomiej Brosz
Wydawnictwo Adamada

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Więcej książek o Bałtyku dla dzieci:


Więcej książek, z którymi odbędziecie domową podróż znajdziecie w naszych cyklach recenzji:
Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel