Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach

Macie ochotę na zabawę z polskimi miastami i miasteczkami?

Eliza Piotrowska zabiera nas w niecodzienną podróż po kilkudziesięciu większych i mniejszych miejscowościach. Obok Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska czy Poznania znajdziemy tu też np. Chodzież, Koluszki czy Olkusz.


Spis treści

Każdemu z miast i miasteczek poświęcona jest krótka, czterowersowa dowcipna rymowanka – UWAGA! – wcale niezwiązana z historią, zabytkami, ani legendami! Czysta zabawa słowem, rymem, bywa, że przyprawiona szczyptą absurdu.

Zobaczcie sami:Szukacie elementu edukacyjnego? Po pierwsze być może dowiemy się o istnieniu wielu miejscowości, o których dotychczas nie słyszeliśmy. Po drugie: obok każdego wierszyka znajduje się mapa Polski z zaznaczonym miastem-bohaterem, dzięki czemu możemy zapamiętać nie tylko jego nazwę, ale i położenie.

A może przy okazji lektury książeczki-wycieczki warto przypomnieć sobie nazwy wiosek i miasteczek, które leżą w naszej okolicy? Być może razem z dziećmi ułożycie o nich podobne rymowanki?

Taka zabawa może też przydać się w podróży: wystarczy wymyślić jeden rym do nazwy mijanej miejscowości, reszta „ułoży się” sama!Eliza Piotrowska, Książeczka wycieczka po miastach i miasteczkach
Wydawnictwo Media Rodzina

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel