face Hala Boracza i Hala Redykalna
Miejscowość: Żabnica Skałka w pobliżu: Bielsko-Biała
Kraj: Polska  
Region:  Śląskie Beskidy-zachód

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Droga asfaltowa
check_circle  Trasa na wózek z dużymi kołami
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Restauracja lub bar w pobliżu
check_circle  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem
check_circle  Toaleta na trasie
Czas przejścia: ok. 1,5 godz. na Halę Boraczą, dodatkowo ok. 1 godz. na Halę Redykalną

Hala Boracza znajduje się w Beskidzie Żywieckim. To idealne miejsce na wycieczkę z bobasem . Doskonała na spacer jak i początek to dalszej wyprawy.

Wycieczkę rozpoczynamy w Żabnicy Skałka. Najwygodniej dojechać samochodem i zaparkować obok sklepu niedaleko kościoła (wycieczkę rozpoczynaliśmy o 9 i miejsca parkingowe były dostępne). Trasa ta odpowiednia jest dla dziecka 3 - 4 letniego.

Początek trasy to droga asfaltowa lekko wspinająca się w górę, kręta (niewielki ruch samochodowy). Wędrując asfaltem mijamy las obok którego płynie strumyk latem można pomoczyć nogi oraz zobaczyć pstrągi. Z asfaltu wkraczamy na leśny szlak i za czarnymi znakami wędrujemy na Halę. Trasa przebiega przez las jest zacieniona. Idealna na letnie wycieczki.

Po około 1,5 spokojnej wędrówki docieramy do obranego celu. Na Hali Boraczej znajduje się schronisko można odbić pieczątkę oraz zjeść pyszną bułeczkę jagodową. Tutaj można zakończyć wyprawę i wrócić tą samą trasą.

Dla wytrwałych i starszych dzieci polecam wybranie się dalej na Halę Redykalną. Szlak prowadzi od schroniska od schroniska bardzo spokojnie wznoszącą się trasą. Nasza 3 latka nie miała problemu z pokonaniem tej trasy. Na Hali Radykalnej można odpocząć i podziwiać cudne widoki! W okresie letnim można nazbierać borówek. Można też spotkać żmiję.

Maluszki w wózku na Hale Boraczą mogą dostać się asfaltem, a następnie drogą ubitą dla mieszkańców. Hala Boracza jest odpowiednia na spacery o każdej porze roku.


Autor: LK
Data dodania:2017-11-16

Wiecej w regionie: Śląskie


Przeglądaj inne regiony >>

comments powered by Disqus