face Skalne miasto w Czechach - Teplickie skały
Miejscowość: Teplice nad Metuji w pobliżu: Wałbrzych
Kraj: Czechy  
Region:  Góry Stołowe Sudety

check_circle  Nachylenia terenu
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Możliwy dojazd komunikacją miejską
Skalne miasto położone jest w Czechach, ale bardzo blisko granicy Polski, w pobliżu polskiej Kotliny Kłodzkiej.

Dojazd:
Pociągiem dojeżdżamy do miasta Kudowa Zdrój. Stamtąd są busy do miejscowości przygranicznej Nachod w Czechach. BUSY
Z Nachodu pociągiem przejeżdżamy do stacji Adrspach lub Teplice nad Metuji (jeśli chcemy zobaczyć Teplickie skały). W sezonie nie ma problemu z komunikacją, pociągi ze stacji Nachod jeżdżą bardzo często. Rozkład jazdy pociągów w Czechach

W przeciwieństwie do wędrówek górskich tutaj ścieżki prowadzą pomiędzy labiryntem skał, nie trzeba więc się wspinać na szczyty, co jest mniej męczące - są jednak nierówności terenu. Dla starszych maluchów (3+) trasy będą z pewnością terenową przygodą - przesmyki i przejścia między wysokimi skałami robią niesamowite wrażenie. Teplickie skały są bardziej dzikie, trochę mniej dostępne i przez to trochę mniej oblegane przez turystów - dla nas była to zaleta.Dla początkujących maluchów i osób starszych na rodzinna wycieczkę poleciłabym bardziej znajdujące się 3 km dalej Skały Adrspaskie. Ścieżki tam są bardziej równe, wysypane jakby plażowym piaskiem.

Skały mają różne, czasem zabawne kształty, które na pewno zadziałają na wyobraźnie dziecka. Przesmyki i przejścia między wysokimi skałami robią niesamowite wrażenie, a w upalny dzień dają przyjemny chłód.

Przydatne informacje: nawet w ciepłe dni warto mieć dla malucha bluzę lub sweterek, szczególnie w Teplicach, gdzie skały są położone w lesie. Idąc skalnymi labiryntami nawet w ciepły dzień może nam się zrobić chłodno.Mniej dzikie są znajdujące się w bliskim sąsiedztwie skały Adrspaskie - wysiadamy wtedy w miejscowości Adrspach. Ścieżki są tam szersze, początek szlaku jest możliwy do pokonania wózkiem. Ze Skał Teplickich możemy szlakiem przejść na Adspaskie Skały. Warto zobaczyć obie części rezerwatu.
Adrspaskie Skały
klikając w zdjęcie przejdziesz do opisu


Autor: adelina
Data dodania:2012-10-24


comments powered by Disqus
cancel