face Puszcza Dulowska - rowerem i wózkiem dziecięcym
Miejscowość: Trzebinia, Dulowa, Wola Filipowska w pobliżu: Trzebinia
Kraj: Polska  
Region:  Okolica Krakowa Małopolskie

check_circle  Trasa przebiega płasko, bez nachyleń
check_circle  Trasa na wózek spacerowy (małe kółka)
check_circle  Trasa na wózek z dużymi kołami
check_circle  Trasa rowerowa
check_circle  Trasa dla małych cyklistów, z wyłączeniem ruchu samochodowego
check_circle  Trasa w cieniu
check_circle  Trasa opisana i dostosowana dla osób z samochodem

Ścieżki na wózek i rower

Ścieżki w lesie są szerokie, bez nachyleń terenu, wygodne dla wózków, idealne na rodzinną wycieczkę rowerową. Lasem i tak wygodnymi szerokimi drogami dojechać możemy z Trzebini aż do Dulowej (ok 6,5 km, czas ok. 1h 30 min pieszo z parkingu przy puszczy w Trzebini do stacji kolejowej w Dulowej) oraz do Woli Filipowskiej (9,1 km, 1h 50 min pieszo z wejścia do puszczy w Trzebini do stacji kolejowej w Woli Filipowskiej). Przy szlakach znajdują się ławki i stoliki drewniane umożliwiające odpoczynek. Należy zabrać prowiant dla siebie i bobasów.

Wejścia do puszczy:

Trzebinia: wejście do puszczy znajduje się ok 3,5 km od Rynku w Trzebini, w miejscowości Młoszowa.
Samochodem: trasa Krzeszowice - Trzebinia droga nr 79. W miejscowości Młoszowa przy delikatesach skręcić w ulicę Szembeka. Na końcu ulicy na terenie puszczy znajduje sie bezpłatny parking.
Pieszo: z Trzebini polecam dojście ulicą Kamieniec (bardzo spokojna, widokowa uliczka, na końcu plac zabaw) oraz następnie ulicą Szembeka (prowadzi pod sam las, również spokojna i przyjazna pieszym).

Dulowa: wejście do puszczy ulicą Teńczyńską, ok 20 min. pieszo od stacji kolejowej Dulowa (niestety trasa wzdłuż ruchliwej ulicy, z chodnikiem). W puszczy od strony Dulowej ścieżka asfaltowa.

Wola Filipowska: wejście do puszczy ulicą Leśną lub Łąkową, ok 25 min. pieszo od stacji kolejowej Wola Filipowska.

Puszcza Dulowska to największy kompleks leśny w okolicach Trzebini. Zajmuje powierzchnie 20 km2. Przez puszczę płynie rzeka Chechło oraz Dulówka będąca początkiem rzeki Rudawy. W latach 80. XX w. przez południowy fragment puszczy wybudowano autostradę A4.

Osobliwością Puszczy Dulowskiej są bobry. Znajduje się tu siedziba bobra europejskiego. W 1985 r. nad brzegami potoku Chechło osiedlono dwie pary bobrów, obecnie jest ich 40.

Wejście do lasu ulicą Tenczyńską w Dulowej.
Wejście do lasu od strony Trzebini, okolice parkingu.
Autor: Danuta Szewczyk
Data dodania:2015-07-07


comments powered by Disqus
cancel