Muzeum Lotnictwa Polskiego
Jana Pawła II 39
30-696 Kraków
map zobacz na mapie
call (12) 640 99 60 wewn. 1    link www.muzeumlotnictwa.pl

check_circle  W pomieszczeniu
check_circle  Na wolnym powietrzu
check_circle  Drogi asfaltowe
check_circle  Wygodne poruszanie się z wózkiem
check_circle  Głównie w słońcu
check_circle  Dojazd komunikacją miejską
check_circle  Parking
check_circle  Miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
check_circle  Możliwość skorzystania z toalety
check_circle  Przewijak dla niemowląt
check_circle  Toaleta dla osób niepełnosprawnych
check_circle  Atrakcje dla dzieci
W Muzeum Lotnictwa Polskiego możemy podziwiać bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców, silników lotniczych, wojskowych dział przeciwlotniczych – niektóre z nich to jedyne zachowane egzemplarze na świecie! Eksponaty znajdują się w budynku głównym oraz 3 halach, a także na zewnątrz – alejki i wejścia dostosowane do wózków, przy alejkach ławeczki.

Dzieciom na pewno spodoba się Aerolaboratorium – sala edukacyjna w głównym budynku – można tu poeksperymentować z dmuchawami, pobawić się w pilota, odpocząć na samolotowym fotelu, starsi (i odważni!) mogą spróbować pokręcić się w żyroskopie.

W głównym budynku znajdują się też sala kinowa (seanse 3 częściowego filmu „Ostatni z Nielicznych” codziennie o 12 i 15, czas trwania 3 x 30 min.), sklepik z pamiątkami (w tym książeczki dla dzieci), automaty z napojami i słodyczami, toalety – w tym dla niepełnosprawnych.

Przy specjalnych okazjach i akcjach istnieje możliwość wejścia do środka zabytkowych samolotów. Co roku organizowany jest Małopolski Piknik Lotniczy.

Muzeum otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałków od 9 do 17, wtorek – wstęp wolny.

Bogate zbiory muzeum i zabawa w aerolaboratorium mogą sprawić, że zwiedzanie zajmie nam więcej czasu niż planowaliśmy – warto zaopatrzyć się w suchy prowiant, gdyż w pobliżu nie ma punktów gastronomicznych.

W sąsiedztwie muzeum znajduje się teren byłego lotniska – mocno nasłoneczniony park z zaniedbanym placem zabaw (jesień 2012r.), cień znajdziemy Parku Lotników Polskich przy Al. Jana Pawła II, tam również plac zabaw.

Autor: marfusza
Data dodania:2012-11-20


comments powered by Disqus
cancel