location_city Trassenheide
Państwo:  Niemcy

check_circle  Atrakcje dla dzieci
check_circle  Atrakcje dla dzieci w czasie deszczu
check_circle  Możliwy dojazd pociągiem
Trassenheide (pol. Wrzosowo) to nadbałtycki kurort leżący w północno-zachodniem części wyspy. Posiada plażę i kąpielisko pomimo, że od centrum miasteczka do brzegu Bałtyku jest około 1,3 kilometrowy pas lasu.

Osada powstała w XVIII wieku, w 1840 roku zamieszkiwało ją 138 osób. Nazwa Trassenheide zaczęła obowiązywać od roku 1908 [dawna nazwa to Hammelstall, co można przetłumaczyć jako "stoisko baraniny" .

Miejscowość została dosyć poważnie zniszczona w sierpniu 1943 roku podczas bombardowania odległej w linii prostej o 8 kilometrów bazy rakiet w Peenemünde. W 1995 roku Trassenheide zostaje uznane jako uzdrowisko, a w 2006 jako kurort. W roku 2009 wypoczywało tu 270 tysięcy turystów. Obecnie miasto liczy około 950 mieszkańców. Posiada połączenia autobusowe, jest tu też stacja kolei UBB (w Świnoujściu przystanek UBB niedaleko McDonalds). Połączenie kolejowe i stacja w Trassenheide istnieją od 1911 roku.

Atrakcje turystyczne:
1. Farma Motyli - Schmetterlingsfarm
2. Wesołe miasteczko naprzeciwko farmy motyli
3. Dom do góry nogami - Die Welt steht Kopf - Świat stoi do góry nogami.
4. Wildlife Usedom

Najbliższe miejscowości:
Mölschow - 2,4 km
Zinnowitz - 3,2 km
Karlshagen - 3,9 km

Dojazd rowerem ze Świnoujścia:
- przejście graniczne ul. Wojska Polskiego - Ahlbeck - Herringsdorf - Bansin - Ückeritz - Koserow - Zempin - Zinnowitz - Trassenheide [37,5 kilometra] link do opisu i zdjęć z tej trasy rowerowej
trasa rowerowa
Autor: Agnieszka Rychła
Data dodania:2015-03-19


comments powered by Disqus
cancel