location_city Piza
Państwo:  Włochy

Czytając o Pizie na jednym z forum znalazłam taką oto rozmowę:
użytkownik1: wybieram się do Włoch, wziąłem w Pizie 2 noclegi.
Użytkownik2: to o dwa za dużo!


Spacerując ulicami Pizy czterema kończynami oboje z mężem podpisujemy się pod tym stwierdzeniem :)

Nocleg na szczeście wybraliśmy w pobliskiej Lucce, która nam się bardzo podobała. Więcej o Lucce tutaj KLIK. Z Pizy mieliśmy wieczorny wylot, specjalnie więc rano wyjechaliśmy z Lukki by mieć czas na zwiedzenie Pizy, baaardzo żałowaliśmy, że po prostu nie spędziliśmy tego czasu w Lucce i nie pojechaliśmy omijając słynną, krzywą wieżę bezpośrednio na lotnisko, no, ale pierwszy raz, no i żeby wiedzieć, że się nie podoba trzeba to niestety sprawdzić.

Dlaczego nam Piza nie przypadła do gustu?

SAMOCHODY - ciągle chodziło się wzdłuż szerokich ulic. Zwykle w centrach miast ruch samochodowy jest ograniczany – tworzone są spacerowe uliczki, deptaki, alejki. Tutaj wszędzie szło się wzdłuż zgiełku ruchliwych ulic, wszelkie restauracyjne stoliki poustawiane były wzdłuż jeżdżących samochodów - baaaardzo nas to zmęczyło.

To co zapamiętałam z Pizy to gwarne, tłoczne miasto bez miejsca na odpoczynek. Na placu pod samą wieżą panował ścisk i dziki tłum. Ludzie zachowywali się jakby dostali zapalenia mózgu - skakali, wspinali się po barierkach - wszystko dla zrobienia podpierającej wieżę sweet foci... Tak to dokładnie wyglądało:

Zmęczeni półgodzinnym spacerem wzdłuż ruchliwych ulic tylko dla zobaczenia tego widoku straciliśmy ochotę na dalsze zwiedzanie miasta i udaliśmy się przed czasem w stronę lotniska. Może mamy o Pizie mylne zdanie jeśli ktoś był będę wdzięczna za weryfikację – proszę o podpowiedzi dla innych zwiedzaczy, co oprócz nadzianego zgiełkiem placu z krzywą dzwonnicą można w tym mieście zobaczyć? Gdzie szukać cienia? Zieleni? Spokoju? Może jakiś plac zabaw?
Autor: adelina
Data dodania:2017-12-31


comments powered by Disqus
cancel