Pieniny - szlaki i trasy na spacer z wózkiem

Pieniny to naprawdę góry przyjazne rodzicom z dziećmi. Znajdziecie tu wiele miejsc i tras, które z powodzeniem pokonacie z wózkowym maluszkiem. Którą miejscowość wybrać na nocleg? 

Szczawnica z dziećmi i z wózkiem

Tak, zdecydowanie najbardziej polecamy Szczawnicę! Jako jedna z niewielu górskich miejscowości jest bardzo przyjazna rodzicom z wózkiem i wychodzi stąd wiele szlaków dostępnych dla wózków. Dużym atutem Szczawnicy jest długi deptak położony wzdłuż potoku Grajcarek dający miejsce do wypoczynku, spacerów bez konieczności mozolnego wspinania się oraz Park Dolny. Rodzicom wózkowych bobasów polecamy poszukanie noclegu w pobliżu deptaku wzdłuż Grajcarka - pozostała część miasta znajduje się już na wyższych wysokościach, które trzeba będzie pokonać w czasie codziennych wyjść. 

Deptak wzdłuż Grajcarka w Szczawnicy

Szczawnica - trasy dla rodzin z wózkiem

Ze Szczawnicy mamy też dostęp do wielu tras dostępnych dla wózków:

1. Pienińska Droga

Łączy się z deptakiem wzdłuż Grajcarka dając wiele kilometrów przyjemniej, widokowej trasy do długich spacerów z wózkiem, rowerem z przyczepką itp.

Pienińska Droga - początek trasy w Szczawnicy

2. Wodospad Siklawa

Dojście do położonego niedaleko Szczawnicy Wodospadu Siklawa także dostępne jest pod wózek. Prowadzi tu asfaltowa, rzadko uczęszczana droga. 

Wodospad Zaskalnik Szczawnica

3. Rezerwat Biała Woda

Bardzo urokliwy rezerwat przyrody. Ścieżka prowadzi nas skalnym wąwozem o stromych ścianach - droga jest szutrowa, szeroka i wózek na pompowanych kołach z pewnością da radę!

Początek trasy - wejście do rezerwatu

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel