Kogutek Ziutek w Krakowie

Znacie już Kogutka Ziutka?

Nie sposób nie polubić tego sympatycznego, czasami nieco psotnego i nieporadnego kurczaka, bohatera wieloczęściowej serii cieniutkich, bogato ilustrowanych książeczek. Wierszowane przygody bohatera i grupki jego przyjaciół i krewnych rozbawią młodszych przedszkolaków, a przy okazji także czegoś nauczą.

Kogutek Ziutek lubi poznawać nowe miejsca, dlatego od czasu do czasu wyrusza ze swojego podwórka w Komyszach na wycieczkę… tym razem do Krakowa.

Do Krakowa bohater trafia nieco przypadkiem… niesiony przez pęk balonów. Wyląduje bezpiecznie na Błoniach, na Rynku gołębie poczęstują go okruchami, wejdzie na Kopiec Kościuszki, odwiedzi Wawel, pojeździ tramwajem. Zainteresują go pawie pióra w czapce krakowskiej i aby dowiedzieć się „jaka kurka gubi tak prześliczne piórka?” trafi wreszcie do Krakowskiego Zoo.W podróżach Kogutka Ziutka zdecydowanie dominują przygody bohaterów, a nie krajoznawstwo. 3/4-latek nie odbierze tej opowieści jako edukacyjnej, jednak niejako „niechcący” pozna, skojarzy ze sobą
(i zapamięta!) kilka nazw zabytków i miejsc, które warto odwiedzić na wycieczce w Krakowie. Dla dzieci
z Krakowa będzie to także niesamowita frajda, że bohater bajki odwiedza ich miasto! Ciekawe ile
z opisanych i zilustrowanych miejsc rozpoznają?Kogutek Ziutek w Krakowie
Tekst: Barbara Sudoł
Ilustracje: Agata Nowak
Wydawnictwo Skrzat

Artykuł powstał w ramach cyklu: W Polskę bez plecaka, prezentującego najciekawsze, niebanalne i najbardziej wartościowe publikacje dla młodych turystów i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do odkrywania rozmaitych zakątków Polski i staną się niezastąpionymi towarzyszami rodzinnych podróży!

Autor:
Data dodania:
Wczytuję komentarze ...
cancel